ŻEŃSKA EKSTRAKLASA - Akademiczki piąte

Wiesław Łuczak
W ostatnim meczu ligowego sezonu w Arenie sensacji nie było. Zespół INEA/AZS pokonał ŁKS/Siemens Łódź 61:42, dzięki czemu wywalczył piąte miejsce w sezonie 2006/2007.

W ostatnim meczu ligowego sezonu w Arenie sensacji nie było. Zespół INEA/AZS pokonał ŁKS/Siemens Łódź 61:42, dzięki czemu wywalczył piąte miejsce w sezonie 2006/2007. O mistrzostwo zagrają zespoły Lotosu Gdynia i Wisły/Can-Pack Kraków. Duda/PWSZ Leszno, by utrzymać się w ekstraklasie musi wygrać jutro z SMS/PZKosz Łomianki.

Jedynie przez trzy minuty spotkanie było wyrównane. Od stanu 4:4 cztery kosze z rzędu zdobyły poznanianki, objęły prowadzenie 12:4 i tej przewagi już nie utraciły.
Drugą kwartę akademiczki rozpoczęły nieco rozkojarzone, co wykorzystały łodzianki i zmniejszyły przewagę akademiczek do trzech punktów (22:19). Ale odpowiedź poznanianek była szybka. Trafiły Monika Sibora i Monika Ciecierska, kosza zdobyła Joanna Jarkowska, wykorzystała też osobisty i miejscowe prowadziły 28:19.