Zawody spinningowe Koła PZW Kalisz Miasto [FOTO]

Elżbieta Bielewicz
Zawody spinningowe rozegrano 1 maja
Zawody spinningowe rozegrano 1 maja PZW Kalisz Miasto
Odbyły się pierwsze zawody spinningowe z cyklu Grand Prix Koła PZW Kalisz Miasto. Miejscem zmagań była rzeka Prosna na wysokości tzw. „kolejówki”. Do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników, w tym dwóch juniorów.

Wysoki stan rzeki nie napawał optymizmem, a silny wiatr uniemożliwiał precyzyjne podanie przynęty. Z biegiem czasu dochodziły wieści o pojedynczych okoniach, leszczach oraz o jednym wymiarowym szczupaku. Złowiony został również piękny sandacz, ale z racji na okres ochronny nie mógł być zaliczony do punktacji.

Zwycięzcą zawodów spinningowych okazał się łowca szczupaka, Robert Zagwojski (800 pkt.), drugie miejsce łowiąc trzy okonie zajął Bartłomiej Wawrzyniak (390 pkt.), natomiast na trzeciej pozycji z dwoma okoniami uplasował się Rafał Mikołajewski (200 pkt.). Ogólnie w rywalizacji punktowało zaledwie siedmiu zawodników.

Na szczególne uznanie zasługują juniorzy Maciej Ibusz i Dawid Potrawiak, którzy mimo ciężkich warunków rywalizowali do samego końca.

4 czerwca odbędą się otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Prosny im. Mieczysława Machajewskiego". Zbiórka na boisku w Piwonicach o 6.00. Zapisy pod nr tel. 784 113 973.