Zakończyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY.

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Florian trafił m.in. do OSP Biskupice, woj. wielkopolskie, powiat koniński, gmina Grodziec za projekt „Modernizacja obiektów OSP w Biskupicach i stworzenie Centrum Małej Ojczyzny oraz Lokalnego Centrum Organizacji Pozarządowych”. Nagrody Fundacji WOŚP odebrało natomiast 12 zwycięzców kategorii specjalnej Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Wśród nich OSP Malanów powiat TURECKI. Podczas 112 godzin lekcyjnych OSP przeszkoliła 805 dzieci.

Prestiżowe statuetki Floriany 2019 wraz z nagrodami odebrało 17 jednostek OSP oraz 3 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców zgłoszonych do Konkursu przez strażaków ochotników.
W tym roku najwięcej statuetek Florianów zdobyli strażacy ochotnicy z województwa małopolskiego (4 najlepsze projekty, a także najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca), po 3 statuetki zdobyły jednostki OSP z województwa łódzkiego i wielkopolskiego, a strażacy ochotnicy z Mazowsza zakończyli Konkurs z 2 strażackimi Oscarami.

Florian trafił m.in. do OSP Biskupice, woj. wielkopolskie, powiat koniński, gmina Grodziec za projekt „Modernizacja obiektów OSP w Biskupicach i stworzenie Centrum Małej Ojczyzny oraz Lokalnego Centrum Organizacji Pozarządowych”.

"Modernizacja bardzo zniszczonej infrastruktury z lat 80. XX wieku, należącej do OSP w Biskupicach dokonana została w latach 2017 i 2018 w toku realizowania dwóch projektów, na które dofinansowanie jednostka uzyskała z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W roku 2017 celem głównym projektu pn. „Budujemy Centrum Małej Ojczyzny!” (kwota uzyskanego dofinansowania: 40.000,00 zł) było zaktywizowanie, zintegrowanie, poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko rozumianego budownictwa i estetyki wnętrz co najmniej 55 członków społeczności sołectwa Biskupice o zróżnicowanym wieku i płci-w tym co najmniej 20 mężczyzn i 20 kobiet w wieku powyżej 18 roku życia oraz co najmniej 15 osób w wieku poniżej 18 roku życia-oraz stworzenie przez nich Centrum Małej Ojczyzny - w okresie 11 miesięcy m.in. przez:

zorganizowanie 13 h godzin szkoleń z zakresu szeroko rozumianego prawa budowlanego, aranżacji wnętrz i wykładu na temat architektonicznego dziedzictwa regionu,

zorganizowanie 376 godzin warsztatów umożliwiających wykorzystanie i doskonalenie umiejętności w zakresie prac modernizacyjnych,

zaadaptowanie świetlicy wiejskiej mieszczącej się w remizie OSP w Biskupicach na Centrum Małej Ojczyzny (CMO).

W ramach szeregu przeprowadzonych warsztatów dla członków lokalnej społeczności, udało się dokonać szeregu prac remontowo-budowlanych, które stanowiły pierwszy etap przywracania społeczeństwu zniszczonej, nieefektywnie ogrzewanej i nieużywanej właściwie remizy strażackiej wybudowanej na początku lat 80.
XX wieku w czynie społecznym przez lokalną ludność.
W zakres wykonanych prac weszły m.in. wymiana zniszczonej , niebezpiecznej podsufitki na około 240 metrowej sali wraz z jej ociepleniem , wygipsowanie i pomalowanie ścian sali i korytarza , zaprojektowanie i założenie nowego oświetlenia na sali i w korytarzu, założenie paneli na około 40-metrowej scenie, założenie glazury na podłodze korytarza, zamontowanie parapetów. Stowarzyszenie „Koło Kobiet” zaś ze środków własnych ufundowało nowe karnisze i firany do obiektu, a także wsparło OSP w pracach porządkowych.

Nagrody Fundacji WOŚP odebrało natomiast 12 zwycięzców kategorii specjalnej Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Wśród nich OSP Malanów powiat TURECKI. Podczas 112 godzin lekcyjnych OSP przeszkoliła 805 dzieci.

Meszki bolimuszki utrapieniem wakacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie