Zagrają o piąte

Wiesław Łuczak
Koszykarki poznańskiego INEA/AZS po raz drugi pokonały Polfę Pabianice i to one zagrają w meczu o piąte miejsce. Ich rywalem w tych pojedynkach będzie ŁKS/ Siemens Łódź.

Kto wczoraj wybrał się do Areny na mecz koszykarek, rozstrzygający o tym, kto zagra o piąte miejsce, ten długo się zastanawiał, czy takie spotkania mają sens. Poznanianki pokonały pabianicką Polfę 62:42, bo po prostu miały więcej ochoty do walki. Zespół przyjezdny zaprezentował się bowiem kompromitująco. Dość powiedzieć, że w dwóch pierwszych kwartach zdobył tylko po sześć punktów. W rzutach za dwa punkty pabianiczanki miały przed przerwą 13 procent skuteczności, na 23 oddane rzuty trafiły tylko trzy razy, przez dwadzieścia minut.