Wróciły do gry

Wiesław Łuczak
Dobry mecz Redy Aleliunaite-Jankowskiej (z prawej) sprawił, że Monique Coker nie była tak skuteczna jak w innych spotkaniach - FOT. JANUSZ ROMANISZYN
Zespół koszykarek INEA/AZS zdołał przełamać serię porażek i wczoraj pokonał wyżej notowany zespół CCC Polkowice 72:64 (19:25, 16:16, 18:7, 19:16). Dzięki temu bardzo zwiększył swoje szanse na awans do czołowej ósemki.

Akademiczkom nie wiodło się ostatnio dobrze, przegrały trzy mecze z rzędu i wcale nie były faworytkami wczorajszego spotkania. Przebieg pierwszej połowy wcale nie wskazywał, że poznanianki odniosą sukces. W pierwszej kwarcie zdecydowanie lepiej prezentowała się drużyna przyjezdna. CCC prowadził od początku 3:0 po trafieniu za trzy punkty Justyny Jeziornej. Poznanianki cały czas odrabiały dystans, ale w szóstej minucie przegrywały już 9:15, bo za trzy trafiła Czeszka Veronika Bortelova. Zresztą rzuty za trzy punkty były w pierwszej połowie silną stroną CCC. Zawodniczki tej drużyny na siedem prób trafiły aż sześć razy, podczas gdy gospodynie jedynie trzy na osiem rzutów.