Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Która szkoła i który z pedagogów zwyciężą?

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
W tegorocznej edycji wpłynęły 92 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 79 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się już wkrótce!
W tegorocznej edycji wpłynęły 92 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 79 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się już wkrótce! Robert Woźniak
Już po raz piąty Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Jubileuszowa edycja będzie miała swój finał podczas gali wręczenia nagród 20 października 2021 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Bardzo chcemy wyróżnić nauczycieli, szkoły i przedszkola, którzy zwłaszcza w trudnym okresie pandemii i zdalnej nauki wykazali się zaangażowaniem, determinacją oraz wielką kreatywnością - słyszymy z UMWW.

Wielkopolska Szkoła Roku

Konkurs o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku wyróżnia przedszkola oraz szkoły - mieszczące się na terenie województwa - które modelują w uczniach wzorzec nowoczesnego Wielkopolanina, kształtując wśród nich postawu patriotyczne oraz poczucie własnej wartości.

Czytaj też:

Wielkopolski Nauczyciel Roku

Tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku trafia do pedagogów, którzy wyróżniają się spośród innych entuzjazmem i pasją w pracy, a dzieci i młodzież wychowują poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Ponadto pielęgnują w nich patriotyzm regionalny, który daje wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań.

- Wyróżnienie ma promować też wybitnych pedagogów cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadając szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki

- mówi Marcin Książkiewicz z Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz też: Internetowa premiera filmu „Siła KobieTY”. Zobacz reportaż

od 16 lat

Konkurs Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku ceniony w środowisku oświatowym

Jak słyszymy, projekt samorządu województwa wielkopolskiego doceniany jest przez całą społeczność oświatową i stał się znakiem prestiżu środowiskowego.

- Bardzo chcemy wyróżnić nauczycieli, szkoły i przedszkola, którzy zwłaszcza w trudnym okresie pandemii i zdalnej nauki wykazali się zaangażowaniem, determinacją oraz wielką kreatywnością

- wyjaśnia Książkiewicz.

Konkurs Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021

Od pierwszej edycji konkursu, która odbyła się w 2016, do 2019 nagrodzono łącznie 86 szkół oraz 77 nauczycieli.

W tegorocznej edycji wpłynęły 92 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 79 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 20 października 2021 r. o godz. 12 w Sali Ziemi na MTP przy ul. Głogowska 14 (wejście od ul. Śniadeckich)

Na laureatów czekają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki. Poza tym zostanie wręczonych również 5 Odznak Honorowych za Zasługi dla województwa wielkopolskiego. Jak zapowiadają organizatorzy, wydarzenie uświetni również występ muzyczny znanej artystki.

Program gali:

  • godz. 12 - rozpoczęcie,
  • godz. 12.20 - wręczenie odznak honorowych, nagród i wyróżnień,
  • godz. 13.20 - koncert,
  • godz. 14.10 - lunch.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto