Weekend na kortach w Sobocie i Puszczykowie

ŁOŚ
Andrzej Szozda
Dwie duże imprezy tenisowe rozgrywane będą w najbliższy weekend na kortach w Sobocie i Puszczykowie.

W Centrum Tenisowym Sobota trwają halowe mistrzostwa Polski juniorów. W sobotę o 10 rozpoczną się pierwsze pojedynki półfinałowe kobiet i mężczyzn. Natomiast w niedzielę finał gry pojedynczej pań o godz. 11, a decydujący mecz o złoty medal mężczyzn około godz. 13.

Natomiast w Akademii Tenisowej Angeligue Kerber w Puszczykowie odbywać się będą mistrzostwa Polski krasnali (do 10 lat) chłopców. Otwarcie turnieju zaplanowano w sobotę na godz. 11. Na kortach w Puszczykowie odbył się turniej wojewódzki skrzatów do 12 lat. Wśród dziewcząt zwyciężyła Olga Gołaś (A.T. Angie Puszczykowo),

pokonując w finale reprezentantkę AZS-u Poznań Zuzannę Krygier 6:1, 6:1. W turnieju chłopców zwyciężył Kacper Górecki (PKT Pobiedziska). W meczu o pierwsze miejsce zwyciężył Jakuba Jelińskiego (UKS Smecz Gniezno) 6:2, 6:2. Turniej deblowy dziewcząt wygrała para Gołaś/Adrianna Łosiak (AZS Poznań), a skrzatów Albert Chudy/Jeliński (obaj UKS Smecz Gniezno).

Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na [email protected] lub zostaw nam wiadomość na Facebooku