Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W walce z grzybem

ds
Jeśli w mieszkaniu odczuwamy zaduch, szyby są zaparowane, a na ścianach pojawiają się zacieki - oznacza to, że wilgotność powietrza jest za duża. Takie warunki są idealne dla rozwoju grzybów.

Jeśli w mieszkaniu odczuwamy zaduch, szyby są zaparowane, a na ścianach pojawiają się zacieki - oznacza to, że wilgotność powietrza jest za duża. Takie warunki są idealne dla rozwoju grzybów.

Grzyby domowe rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Atakują wszystko, są zagrożeniem dla konstrukcji budynku i jego mieszkańców. Pojawiają się w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgoć i szwankuje wentylacja.
Woda do budynku może przedostawać się przez nieszczelności dachu, rynien bądź instalacji wodno-kanalizacyjnej. Sporo wilgoci "produkujemy" podczas kąpieli, prania, suszenia oraz gotowania i oddychania.

Gdy wilgotność w mieszkaniu przekracza 70 proc. i brak jest odpowiedniej wentylacji, pojawiają się idealne warunki do powstawania grzybów i pleśni.
Para wodna, która nie zostaje odprowadzona kanałami wentylacyjnymi, skrapla się i osiada na ścianie. Następnie penetruje mury, lokując się w szczelinach. W rezultacie na ścianach pojawiają się mokre plamy. Ich efektem są widoczne czarne naloty, biały puszek, żyłki przypominające pajęczynę.

Przy zbyt wysokiej wilgotności w mieszkaniu odczuwamy zmęczenie, bóle i zawroty głowy, częściej zapadamy na choroby dróg oddechowych. U osób wrażliwych mogą pojawić się nudności i zaburzenia układu pokarmowego. W skrajnych przypadkach może wystąpić grzybica płuc.

Podstawą walki z grzybami jest udrożnienie wentylacji i zlikwidowanie źródła przecieków. W suchym, wentylowanym pomieszczeniu łatwiej jest usunąć grzyby.

Do bezpośredniej walki z nimi należy stosować odpowiednie preparaty chemiczne. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie są dopuszczone do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach.

Środek grzybobójczy Boramon przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków, dobrze zwalcza grzyby pleśniowe i domowe występujące na murach, tynkach oraz powłokach malarskich.

Bez względu na to jaki środek stosujemy, należy pamiętać, by przed naniesieniem preparatu podłoże było oczyszczone z kurzu, brudu, wykwitów solnych. Nie wolno czyścić go za pomocą detergentów, ponieważ mogą one osłabić działanie preparatu. Brudu i pyłu pozbywamy się za pomocą suchych szczotek. Odbarwienia i naloty usuniemy stalowymi szczotkami. Pamiętajmy, że czynność tę należy przeprowadzać w maskach przeciwpyłowych i okularach ochronnych! Żywych grzybów pleśniowych nie powinniśmy usuwać mechanicznie, gdyż może to być szkodliwe dla zdrowia.

Na tak przygotowaną powierzchnię preparat nakładamy pędzlem, szczotką bądź przez natrysk. Dezynfekcję można powtórzyć kilka razy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto