Unijne wsparcie na usługi społeczne i medyczne dla mieszkańców Poznania

Wojciech Dolata
Wojciech Dolata
Udostępnij:
Prawie 2 tys. mieszkańców Poznania nie będzie skazanych na pobyt w zakładach opiekuńczych. Otrzymają pomoc w swoim środowisku życia.

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał ze Stowarzyszeniem Medycyna Polska umowę na dofinansowanie realizacji projektu związanego ze świadczeniem usług społecznych i medycznych dla mieszkańców miasta Poznania. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na ten cel blisko 18 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

- Opieka nad osobami niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi to dziś szczególnie ważny problem. Proponujemy wsparcie finansowe, pozwalające na zastosowanie rozwiązań, dzięki którym ludzie starsi, często samotni, nie będą skazani na pobyt w zakładach opiekuńczych. Prezentowany dziś projekt obejmie blisko 2 tysiące mieszkańców Poznania. Warto zaznaczyć, że wpisuje się on w politykę Unii Europejskiej, która m.in. koncentruje się na zapobieganiu wykluczeniu społecznemu - powiedział Marszałek Woźniak.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Miastem Poznań, CenterMed Sp. z o.o., Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „Flandria” i Polskim Komitetem Pomocy Społecznej. Obecny na spotkaniu Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Poznania podkreślił, że dzięki przyznanemu przez Zarząd Województwa wsparciu finansowemu miasto będzie mogło w znaczący sposób rozszerzyć zakres usług opiekuńczych dla mieszkańców Poznania. – Cieszymy się, że w przedsięwzięcia tego typu włącza się coraz więcej organizacji pozarządowych – mówił Jędrzej Solarski.

W imieniu Stowarzyszenia Medycyna Polska umowę podpisał jego Wiceprezes Paweł Popek, który powiedział m.in., że w ramach projektu zaplanowano m.in. utworzenie Zintegrowanego Centrum Opieki, Centrum Opieki Środowiskowej, Centrum Wsparcia Opiekunów Faktycznych, Sieci Wsparcia Społecznego oraz mieszkań treningowych dla osób opuszczających pieczę zastępczą. Zakończenie realizacji tych inwestycji przewidziano na 2021 rok.

obrazek

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:Paszport covidowy z krótszą datą ważności

Wideo

Dodaj ogłoszenie