Udany start Pawła Milczarka w V Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim

Damian Cieślak
Udany start Pawła Milczarka w V Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie zajął 11. miejsce w kategorii open.

Mł. asp. Paweł Milczarek, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, zaliczył udany start w V Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP. Na dystansie 10 km zajął 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej i 11. w kategorii open.

- Wszyscy serdecznie gratulujemy Pawłowi doskonałego wyniku, życząc jednocześnie wytrwałości i dalszych sukcesów - mówi st. asp. Mariusz Glapa z zespołu prasowego KP PSP Pleszew. Zawody odbyły się 7 września 2022 roku.

Przypomnijmy, że w lipcu strażak-maratończyk za wybitne osiągnięcia sportowe w obecności dwóch zmian służbowych odebrał nagrodę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Paweł Milczarek dał się już niejednokrotnie poznać jako pełen pasji i zaangażowania biegacz. Na swoim koncie ma wiele startów w biegach na różnych dystansach. Ukończył m.in. Andorra Ultra Trail w Pirenejach czy jeden z najtrudniejszych górskich ultramaratonów Ultra Trail du Mont Blanc w Alpach. Zajął również 3. miejsce w Polsce i znalazł się w setce najlepszych zawodników biegu „Wings for life”, w którym udział wzięło ponad 184 tys. biegaczy z całego świata. Paweł Milczarek w swojej kategorii wiekowej wybiegał 20. lokatę w rankingu światowym i 1. w krajowym.

Strażak jest także inicjatorem akcji charytatywnych. M.in. dla Jagódki, która zmaga się z SMA typu 1, przebiegł maraton w ubraniu bojowym wraz z podłączonym sprzętem ochrony układu oddechowego.