Trądzik STOP! Zgłoś się do castingu - wygraj program bezpłatnej walki z trądzikiem!

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:

„Trądzik – stop” z Helse Clinic wypowiedz walkę trądzikowi.
Weź udział w darmowym projekcie – zgłoś swój udział.
Swoje zgłoszenie wyślij do nas mailowo – [email protected]
Mail powinien zawierać: zdjęcie, opis konsultacji lub zabiegu, którego oczekuje uczestnik oraz jak najciekawszą odpowiedź na pytanie – Dlaczego chcesz wziąć udział w Castingu.

Trądzik spędza sen z powiek nie tylko nastolatków. Coraz częściej z problemami nieestetycznych wyprysków borykają się także osoby dorosłe. Mimo, że stosują specjalistyczne kremy, zmieniły swoją dietę i regularnie odwiedzają dermatologa i salony kosmetyczne, to trądzik i tak wraca?

Czy można się go pozbyć? Wygląda na to, że tak.

Helse Clinic z Poznania (ul Święty Marcin 11) ma swój sposób na walkę z trądzikiem – kompleksowy program dostosowany do problemu skóry. Dermatolog, dietetyk oraz specjaliści medycyny estetycznej – działający wspólnie – po przeprowadzeniu szczegółowych badań, zaproponują pacjentowi indywidualny, specjalnie dla niego ułożony program leczenia trądziku. Informacje jak się dostać do darmowego programu Helse Clinic „Trądzik – stop!” – znajdziesz tutaj.

Co się dzieje z naszą skórą, że zaczynają pojawiać się na niej najpierw pojedyncze wypryski, potem jest ich coraz więcej? Wszystkiemu winne są gruczoły łojowe. Trądzik jest wynikiem ich nadczynności. Pierwsze wypryski mają zwykle biały kolor, ale gdy sebum się utleni, powstaną z nich czarne zaskórniki, czyli wągry. Jeśli na twarzy, dekolcie lub plecach zauważymy pierwsze wypryski, powinniśmy skonsultować je z dermatologiem lub kosmetologiem. Nie usuwajmy ich domowymi sposobami, bo mogą zostać po nich blizny! Pamiętajmy też, że na naszych dłoniach znajduje się mnóstwo bakterii, które przenosimy na twarz w trakcie manualnego oczyszczania, a to może doprowadzić nawet do stanów zapalnych skóry.

Dzisiaj, najpopularniejszą metodą walki z trądzikiem jest laseroterapia. Zapewnia natychmiastową poprawę stanu skóry, a odpowiednio dopasowane krótkie długości fal laserowych niszczą bakterie P. acnes – wywołujące trądzik. Fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej, to prowadzi do zmniejszenia gruczołów łojowych i wydzielającego się z nich sebum. Światło lasera nie tylko zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych, ale też pobudza syntezę kolagenu, dzięki temu skóra staje się gęstsza i bardziej jędrna.

Helse Clinic proponuje zabiegi laserem ALMA HARMONY XL PRO. Ten nowy nieablacyjny laser z technologią chłodzenia kontaktowego i podciśnienia ClearSkin stosuje się w każdej postaci trądziku pospolitego (grudki, krostki, guzki). Niebieskie światło lasera niszczy bakterie Piopionibacterium, co powoduje zmniejszenie się zmian grudkowo-krostowych na skórze oraz stanów zapalnych. Mechanizm podciśnienia ułatwia usuwanie nagromadzonego sebum, a chłodzenie kontaktowe chroni skórę, zmniejsza bolesność i umożliwia bezpieczniejsze i bardziej skuteczne działanie na gruczoły łojowe wewnątrz skóry właściwej.

Zabieg jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry, zapewnia gładszą cerę i trwałe rezultaty.
Po całkowitej kuracji można przejść do kolejnego etapu: laserowego usuwania blizn i zmian potrądzikowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie estetyki, opiera się na synergii dwóch bardzo skutecznych technologii – mikronakłuwania igłami i radiofrekwencji – fal radiowych. Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej – dostępny w Helse Clinic – pomoże skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych. Efekty widoczne są w zasadzie zaraz po zabiegu.

Przyczyny występowania trądziku różowatego nie są do końca znane. Pierwsze objawy to utrzymujące się zaczerwienienie twarzy i rozszerzone naczynka. Następnie pojawiają się czerwone krostki oraz grudki, które z czasem przeobrażają się w zmiany zapalne, umiejscowione głównie na czole, policzkach, nosie i podbródku. Zmieniona chorobowo skóra jest tłusta, podrażniona, a przede wszystkim mało estetyczna. Z tego powodu osoby walczące z tym schorzeniem muszą unikać czynników, które pogarszają stan cery m.in.: wysokich i niskich temperatur, wiatru, alkoholu, ostrych przypraw, jak również gorących i zimnych potrawy czy nadmiernego stresu. Źle tolerowane jest nawet najmniejsze nasłonecznienie skóry, dlatego przez cały rok należy używać preparatów z wysokim filtrem, chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Leczenie farmakologiczne choroby bywa długotrwałe, a niekiedy niestety mało skuteczne. W walce z tak uciążliwym schorzeniem pomocne mogą okazać się dopiero rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Jednym z nich, jest proponowany przez Helse Clinic – innowacyjny – zabieg DOTTORE-ROSSATORE EXPRESS, wykorzystujący adaptogenne właściwości cytryńca chińskiego, który zwiększa odporność skóry na szkodliwe bodźce fizyczne i chemiczne. W skład zabiegu wchodzą

oczyszczająco-wzmacniający peeling z azeloglicyną i kwasem mlekowym, serum z liofilizowanym cytryńcem chińskim i niacynamidem, przeciwzapalna maska łącząca właściwości cytryńca chińskiego z przeciwbakteryjnym działaniem azeloglicyny i kwasu szkimowego. Na zakończenie stosowany jest przeciwrumieniowy krem łagodzący objawy neurogennego stanu zapalnego i zaczerwienienia skóry.

Słyszeliście o nużeńcu? No właśnie. Ten mikroskopijny pajęczak z rzędu roztoczy (Demodex) pasożytuje głównie na skórze bogatej w gruczoły łojowe, okolice głowy, twarzy, mieszkach włosowych rzęs i brwi. Odżywia się łojem i fragmentami komórek naskórka. Do zarażenia nużeńcem dochodzi przez bezpośredni kontakt i za pośrednictwem kurzu, w którym mogą znajdować się jaja pajęczaka. Objawy demodekozy, to przede wszystkim zmiany skórne w okolicach twarzy, tworzenie się grudek i krost oraz świąd i pieczenie w miejscach pasożytowania nużeńca. Helse Clinic jako certyfikowana jednostka ProYou proponuje zestaw diagnostyczny Demodex, który sprawdzi, czy zarażenie nużeńcem nie spowodowało nasilenia łojotokowego zapalenia skóry lub nie odpowiada za trądzik pospolity lub różowaty.

Wideo

Dodaj ogłoszenie