Topliga: 1. kolejka: Kozły Poznań - Warsaw Eagles 0:39 [ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
Kozły Poznań uległy w sobotę drużynie Warsaw Eagles 0:39.

Poznańskie Kozły były zespołem wyraźnie słabszym. Gosciom z Warszawy poznaniacy ulegli po raz ósmy.

Już w pierwszej akcji ofensywnej poznaniacy zgubili futbolówkę. Niewiele czasu potrzebowali goście z Warszawy, by wyjść na prowadzenie. Pierwsze punkty dla Orłów zdobył nowy nabytek warszawskiej drużyny Clarence Douglas Anderson. On też na początku drugiej kwarty powiększył prowadzenie gości do 13 punktów. Kolejne punkty dla gości wywalczył Piotr Osuchowski. Do przerwy Orły prowadziły 20:0.

Po wznowieniu gry obraz gry na boisku nic się nie zmieniło. Ton nadawali warszawiacy. Kozły zaś miały spore problemy z konstruowaniem długich serii ofensywnych.

Efektów nie przyniosło wprowadzenie na boisko dwóch rozgrywających - Patryka Barczaka i Krzysztofa Cymbrowskiego.

W trzeciej kwarcie kolejne punkty dla gości wywalczyli Osuchowski i Dawid Więckowski, a ostateczny wynik drużyna Orłów zawdzięcza Andersonowi.

Najlepszym z zawodników drużyny gości był zdobywca trzech przyłożeń, Anderson. Dobrze w ataku zagrał też Osuchowski, któremu dwukrotnie udało się wykonać akcje za sześć punktów. W obronie brylował Caleb Singleton.

Wyróżniającym się zawodnikiem Kozłów był Serb Ivan Pavlovic, któremu między innymi dwukrotnie udało się przechwycić podania rozgrywającego gości.

Kolejny mecz Kozły rozegrają 6 kwietnia. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z drużyną Giants Wrocław.

Kozły Poznań - Warsaw Eagles 0:39 (0:7, 0:13, 0:12, 0:7)

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na Facebooku