Tłumy na meczu Korony Stróżewo i Polonii Chodzież

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
W weekend tylko Leśnik Margonin wygrał mecz

W niedzielę 18 sierpnia rozegrano mecz pomiędzy Koroną Stróżewo i Polonią Chodzież, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców, których przybyło aż 412 – to jest rekord frekwencji w naszym powiecie na meczu. Obie drużyny interesowała tylko wygrana i z takim nastawieniem zawodnicy po krótkiej rozgrzewce weszli na boisko by rozpocząć mecz.

Zawodnicy obu drużyn rozpoczęli bardzo dynamicznie, szybkie, ostre akcję w nie których przypadkach niebezpieczne wręcz brutalne. W 33 minucie Rafał Bonusiewicz z Polonii pięknie okiwał przeciwników i zaatakował bramkę gospodarzy, niestety tę akcję przerwał brutalny faul w polu karnym Korony, sędzia podyktował rzut karny. Rzut karny skutecznie wykonał specjalista od karnych z Polonii Mateusz Mach na 0:1. Zawodnicy ze Stróżewa jeszcze przed końcem połowy w 44 minucie zdobyli bramkę, strzelce okazał się Mikołaj Siatkowski.

W przerwie meczu losowano nagrody dla kibiców, a dodatkowo pierwszy prezes Korony Sławomir Lisiewicz wręczył podziękowanie Maciejowi Dąbrowskiemu za lata spędzone w Koronie. Po przerwie gar bez żadnej bramki, ale bardziej brutalna, sędzia pokazał po 4 żółte karki dla każdej z drużyn. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Sergiusz Grabowski trener Polonii: Jest to sprawiedliwy wynik, szkoda tylko nie wykorzystanych sytuacji w końcówce meczu, zabrakło nam czasu, żeby wygrać to spotkanie.

Tomasz Gerke trener Korony: Mecz na dobrym poziomie, pierwsza połowa lepsza dla nas. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji i stąd ten wynik.

Noteć Rosko – Sokół Szamocin 2:1 dla Sokoła bramkę zdobył Jakub Zbieralski
Zjednoczeni Kaczory- Iskra Wyszyny 4:2 dla Iskry bramki zdobyli Michał Garczyński i Hubert Wenikajtys.
Unia Wapno – Kłos Budzyń 3:0
Leśnik Margonin – Płomień Połajewo 4:2 . Dla Leśnika bramki zdobyli Paweł Kurnik dwie i po jednej Robert Troczyński i Dariusz Walczak.

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie