Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targi w Opatówku : Pamiętajcie o ogrodach...

Elżbieta Bielewicz
Marek Janiak, dyr. ZS im. S.Mikołajczyka w Opatówku
Marek Janiak, dyr. ZS im. S.Mikołajczyka w Opatówku Elżbieta Bielewicz
O wiosennych XX Targach Rolniczo-Ogrodniczych i Działkowych organizowanych 29-30 kwietnia w Opatówku rozmawiamy z Markiem Janiakiem, dyrektorem ZS im. S.Mikołajczyka w Opatówku szkoły, która od lat organizuje te targi.

To już dwudziesty raz organizujecie targi ogrodnicze, rolnicze i działkowe. Pamięta pan początki?
Tak w tym roku obchodzimy piękny jubileusz. Pamiętam doskonale te pierwsze targi organizowane w 1997 roku. Ich pomysłodawcą był ówczesny poseł pan Józef Gruszka. Wtedy zgłosiło się nie więcej, niż trzydziestu wystawców i byli to głównie lokalni producenci, czy rolnicy. Pamiętam, że przy organizacji tych pierwszych targów bardzo pomagali wtedy rodzice uczniów, a niektórzy z nich udostępniali nawet swoje maszyny, żeby czymś zapełnić powierzchnię wystawienniczą. Właściwie wszystko robiliśmy wtedy własnym sumptem.

Minęło trochę czasu, targi w Opatówku stały się znaczącą imprezą w branży rolniczej i ogrodniczej. Dziś pewnie nie macie większych problemów, by zapełnić przestrzeń targową?
Faktycznie nie mamy takich problemów. Od lat zjawiają się u nas wystawcy z całej Polski. Przyjeżdżają nawet z Zakopanego z przysłowiowymi kierpcami, żeby pohandlować, czy też z odległego Szczecina. W sumie od kilku lat liczba wystawców jest stała i wynosi około 150. Zwiększa się jednak teren, na którym organizujemy targi, choćby z tego powodu, że nasi wystawcy wciąż powiększają swoją ofertę i często zamawiają po dwa, trzy stanowiska. Przez te lata nasza impreza targowa zyskała uznanie i cieszy się coraz większą popularnością. Przez dwa targowe dni zjawia się tutaj około 20 tysięcy zwiedzających, a większość z nich to również kupujący.

A targowa oferta jest zwykle bardzo bogata. I pewnie podobnie będzie także w tym roku?

W zasadzie można tu kupić i zobaczyć wszystko co wiąże się z rolnictwem, ogrodnictwem czy uprawianiem działki. Są drzewa i krzewy ozdobne i owocowe, są przeróżne rośliny i kwiaty w setkach odmian. Ale także szeroki asortyment środków ochrony roślin i nawozów. Pojawiają się także wystawcy oferujący sprzęt i maszyny rolnicze i ogrodnicze. Nie brakuje też oferty związanej z dekoracją ogrodów, czy ogrodową architekturą oraz relaksem na łonie natury. A dodam, że od jakiegoś czasu stoiska wynajmują u nas także wystawcy targów budowlanych. Tak więc można tu nabyć np. materiały na ścieżki, podłogi w altanach i wiele innych.

Od lat głównym organizatorem targów jest Zespół Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku...
Targi organizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu i Urzędem Miejskim Gminy Opatówek. Pragnę podkreślić jednak, że każdego roku w organizację targów bardzo angażuje się nasza , szkolna młodzież i nauczyciele. Wszyscy bardzo chętnie pomagają przy przygotowaniu terenu, stoisk wystawienniczych czy już potem podczas samych targów. Bywa, że pracują nawet od godziny 5-6 rano. To dobra okazja, aby im za to bardzo podziękować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie przyjechał do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto