Sukces lekkoatletów ze stowarzyszenia Gontyniec

Piotr Ślęzak
W niedzielę 1 marca . w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych w różnych kategoriach wiekowych.

W niedzielę 1 marca . w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych w różnych kategoriach wiekowych. Znakomicie spisali się reprezentanci trenujący na co dzień w Stowarzyszeniu "Gontyniec" pod okiem trenera Jarosława Chwałka. Wicemistrzem Wielkopolski w kategorii U12 została Nadia Matlak, a brązowy medal zdobyła Marta Laskowska, natomiast wśród chłopców w kategorii U14 srebrny medal zdobył Nikodem Krzykawski, a brązowy Gracjan Kołodziejewski. W kategorii U16 VII miejsce zajął Stanisław Jaroch. W skład reprezentacji wchodzili również: Julia Bielawiak, Gabriela Fryske, Nikola Pytlak, Weronika Jeńczyk. Przed tymi zawodami odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce, na których Bartosz Krawiec wywalczył srebrny medal w biegu na 60m, a na 300m brązowy. W biegu na 1000m Wicemistrzem Wielkopolski został Stanisław Jaroch. W tych zawodach startowały również Oriana Hulida i Roksana Górzna.
W ferie grupa dzieci z „Gońtyńca „miała możliwość trenowania i szlifowania formy w Szlarskiej Porębie.

( Info: Jankowski Piotr )