Speedrower - złoto i srebro dla Wirażu

Ryszard Binczak
Zawodnicy Wirażu wrócili z Leszna z dwoma medalami
Zawodnicy Wirażu wrócili z Leszna z dwoma medalami archiwum
W Lesznie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów. Złoty medal wywalczył Piotr Kasperczak, a srebrny Bartosz Grabowski

Mistrzowskie zmagania na torze w Lesznie były bardzo wyrównane. Po rozegraniu 20 biegów, aż czterech zawodników miało po 18 punktów. W tej sytuacji o podziale medali decydował wyścig dodatkowy. Atut pierwszego pola startowego wykorzystał Piotr Kasperczak, który wygrał start i prowadzenia nie oddał już do samej mety. To fantastyczne pożegnanie z wiekiem juniorskim. W przyszłym roku zawodnik ten będzie już startował jako senior, ale jednocześnie będzie mógł brać udział w rozgrywkach młodzieżowych do lat 23.

W biegu decydującym o medalach z czwartego pola startował Bartosz Grabowski. Ostrowianin poradził sobie znakomicie. Szybko wyprzedził Mateusza Ślęzaka z Szaweru Leszno i później pilnował już tylko drugiego miejsca. Trzeci reprezentant Wirażu – Piotr Kupczyk zgromadził 10 punktów i zajął 10 miejsce w mistrzostwach.
– Jechaliśmy do Leszna po jeden medal, a chłopcy sprawili niespodziankę i wywalczyli dwa – cieszy się Andrzej Latusek, prezes ostrowskiego klubu.