Sokół vs Kłos 2:2. Polonia zdemolowała Noteć Dziembowo 9:0

Piotr Ślęzak
W ostatni weekend rozegrano piątą kolejkę klasy okręgowej

W ostatni weekend rozegrano piątą kolejkę klasy okręgowej.
Sokół Szamocin zmierzył się z Kłosem Budzyń. Już w 22 minucie Artur Wołowicz z Sokoła zdobył piękną bramkę mocnym kopnięciem z 20 metrów i to była jedyna bramka pierwszej połowy. Po przerwie zawodnicy Sokoła przeprowadzili szybką akcje i Kamil Zalewski zdobył bramkę na 2:0. Kłos jednak się nie poddawał w 60 minucie Krzysztof Troczyński strzelił na 2:1 i kilka minut później rzut karny dla Kłosa w polu karnym. Karnego skutecznie wykonał, także Krzysztof Troczyński. Mecz był ciekawym spotkaniem, ale w niektórych momentach agresywnym wręcz brutalnym. Sędzie pokazał po kilka żółtych kartek i jedną czerwoną dla Sokoła. Mecz obejrzało 72 kibiców.

Włodzimierz Małachowski trener Sokoła: Mecz wyrównany, oczywiście błędy się zdarzają, szkoda tylko punktów szczególnie tych straconych u siebie.

Grzegorz Należyty trener Kłosa: Jestem bardzo zadowolony, był to bardzo dobry mecz. Sokół to jak dotąd najlepsza drużyna z jaką graliśmy, zaskoczył nas bardzo dobrą grą, jestem pod wrażeniem. Było dużo sytuacji po jednej i drugiej stronie. Wynik sprawiedliwy.

Natomiast Polonia Chodzież rozgromiła Noteć Dziembowo 9:0. Bramki dla Polonii zdobyli: w 28 minucie Wiktor Moskalik, 31 Michał Piwiński, 44 Michał Bentkowski, 49 Dawid Chmielnicki, 50 Rafał Bonusiewicz, 53 i 63 Adam Urbański, w 74 i 87 Jakub Bałachowicz.

Sergiusz Gramowski trener Polonii: Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, wynik i gra w tym meczu powinna cieszyć wszystkich. Przygotowujemy się do kolejnych meczów.

Iskra Wyszyny zagrała na wyjeździe w Tarnówce i tam przegrała 4:1, niestety już kolejny raz.
Tomasz Jarzembowski trener Iskry: W 5 minucie prowadziliśmy po golu Wojciecha Wylegały. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze 4 sytuację do zdobycia kolejnych bramek, ale zawiodła skuteczność. Zemściło się to w 40 minucie i straciliśmy bramkę do szatni. Druga połowa kompletnie nieudana dla nas i przegrywamy kolejny mecz.

Korona Stróżewo przegrała u siebie z Orkanem Śmiłowo 0:3.
Michał Andrzejczak prezes Korony: Co tu mówić przyjechali wygrali i trzeba im pogratulować, a naszą postawę należy przemilczeć.
Klasa B. Jedność Zakrzewo – Leśnik II Margonin 0:3 Dla Leśnika bramki zdobyli: Maciej Ciamciak, Adam Jessa i Patryk Ludowicz.

Mecz derbowy Sokół Szamocin kontra Kłos Budzyń zakończył się remisem, ale obfitował w kartki

Polonia Chodzież w tej chwili ma bardzo mocy zespół i zajmuje drugie miejsce w klasie okręgowej.

Polonia Chodzież wiceliderem okręgówki

Polonia – wygrała, Sokół vs Kłos – remis, Iskra i Korona przegrały.

Młodziki Polonii wygrali 10 do 0 z Leśnikiem
Po jednej bramce Kacper Schwark, Maksymilian Chyży, Jakub Szlecht, 3 bramki Filip Przybyła, 4 bramki Patryk Ratajewski
Skład Polonii: Stanisław Wolański , Mikołaj Talar, Maksymilian Witczuk, Mikołaj Szymczak, Michał Barański, Mikołaj Jędrzejczyk, Krzysztof Bugajski, Szymon Kurek