Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sklepy Biedronka jako placówki medyczne? "Kolejny sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę". W Biedronce będzie przyjmował lekarz?

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
W niektórych Biedronkach zaplanowano już grafiki na wszystkie niedziele lipca.
W niektórych Biedronkach zaplanowano już grafiki na wszystkie niedziele lipca. Robert Woźniak
Od lipca 2022 niektóre sklepy Biedronka w Polsce miałyby stać się również placówkami medycznymi - takie informacje otrzymał "Głos Wielkopolski" od pracowników jednego ze sklepów. Jak twierdzi, może to być kolejny sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę, ponieważ kilka dni temu w niektórych placówkach zaplanowano grafiki na wszystkie niedziele lipca.

Zakaz handlu w niedzielę. Kolejny sposób na jego obejście?

Dworce autobusowe, czytelnie, wypożyczalnie sprzętu sportowego - w ostatnim czasie pojawiło się wiele pomysłów na to, w jaki sposób obejść wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu w niedziele.

Teraz prawdopodobnie do tej listy dochodzi kolejny sposób - przekształcenie sklepu w placówkę... medyczną.

Takie informacje otrzymaliśmy od pracowników poznańskich sklepów sieci Biedronka.

- Informacja wypłynęła na jednej z naszych pracowniczych grup, jednak nikt nie zna dokładnie szczegółów - mówi jedna z pracownic poznańskiej Biedronki.

- Co miesiąc, do 25 dnia miesiąca, otrzymujemy grafiki na przyszły miesiąc. Planowane w nich są także niedziele handlowe. Jednak według kalendarza handlowca, w lipcu nie są przewidziane żadne niedziele handlowe. Tymczasem, w niektórych Biedronkach w Polsce zaplanowano grafiki na wszystkie niedziele lipca

- dodaje.

Jak przekazują pracownicy, w kuluarach mówi się na razie o pilotażu, z tego względu placówki medyczne miałyby powstać tylko w wybranych punktach. W Poznaniu miałoby to być w Biedronce przy ul. Piątkowskiej.

- Podobno w niektórych sklepach już zaczęły się jakieś zmiany - gdzieś postawiono jakiś pulpit, który miałby służyć za punkt recepcyjny czy coś w tym rodzaju

- relacjonują pracownicy Biedronek.

Biedronka jako placówka medyczna? Ostre komentarze pracowników sklepu

Próbowaliśmy skontaktować się w tej kwestii z właścicielem sklepów Biedronka - Jeronimo Martins Polska. Od przedstawicieli biura prasowego usłyszeliśmy jednak, że nie potrafią określić, kiedy udzielą nam odpowiedzi. Do momentu publikacji tego artykułu ich nie otrzymaliśmy.

Temat przekształcenia Biedronek w placówki medyczne znany jest również przedstawicielom związków zawodowych. Jednak, jak mówi Piotr Adamczak, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JMP S.A - nieoficjalnie.

– Próbujemy się czegoś dowiedzieć, bo na ten moment też nie mamy żadnych informacji. Nikt nie wie, w jaki sposób to w ogóle miałoby wyglądać. Ale, jeśli to prawda, to byłyby to jakieś żarty - kolejny rok i kolejne obejścia, a przecież jest ustawa

– mówi Piotr Adamczak.

Choć informacje o przekształceniu nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, to już teraz wywołują one ogromne niezadowolenie wśród pracowników sklepów.

- Kiedy Biedronki funkcjonowały, jako placówki pocztowe, to oczywiście pracownicy byli w tę przemianę zaangażowani, bo musieli te paczki sortować, wydawać itd. Ale to co miałoby się wydarzyć teraz jest dla nas absolutnie niezrozumiałe. Bo wychodzi na to, że my będziemy musieli przychodzić w niedziele do pracy po to, żeby jakiś lekarz czy pielęgniarka mógł przyjmować pacjentów. To się kupy nie trzyma

- kwitują ostro pracownicy sklepów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto