Siatkówka - Trwa passa Piecobiogazu

Radosław Patroniak
Magdalena Fedorów była najlepszą zawodniczką spotkania
Magdalena Fedorów była najlepszą zawodniczką spotkania Grzegorz Dembiński
Siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina znów są pod prądem. Tak można już stwierdzić po drugiej wygranej z rzędu w I lidze i to z kolejnym rywalem z górnej części tabeli. W złapaniu rytmu beniaminkowi nie przeszkadzają absencje dwóch podstawowych zawodniczek Pauliny Chojnackiej i Beaty Strządały.

W pierwszym secie goście od początku zasygnalizowali chęć sprawienia niespodzianki. Najbardziej zależało na tym chyba Annie Związek, która szalała na skrzydłach i dostarczała AZS KSZO najwięcej punktów. Przy stanie 15:18 role się jednak odwróciły. - Moim zawodniczkom w tym momencie zabrakło profesjonalizmu. Nie wiem, jak można było przegrać tego seta. To dla mnie niezrozumiałe - mówił po meczu trener pomarańczowych Roman Murdza.

Historia powtórzyła się w drugim secie, w którym również początkowo inicjatywa należała do przyjezdnych. Siatkarki Piecobiogazu znów jednak okazały się mistrzyniami końcowych wymian. - W obu partiach zagraliśmy po profesorsku. We wszystkich elementach praktycznie bez zarzutu. Do tego doszedł poziom determinacji. To dobrze, że w ostatnim czasie nie borykamy się już z problemem przestojów w grze i słabej koncentracji - zauważył trener Piecobiogazu Jacek Skrok.

Trzeci set był najbardziej jednostronny. Z ekipy trenera Mrudzy "uszło" powietrze, a nasze zawodniczki na fali entuzjazmu grały jeszcze bardziej efektownie i skutecznie. Pierwszoplanową postacią w drużynie gospodarzy była środkowa Magdalena Fedorów.

- Kiedy zdobyłam tyle punktów w meczu? Nie przypominam sobie. Inna sprawa, że środkowe aż tak często nie atakują - stwierdziła najlepsza siatkarka spotkania.

Potencjał Piecobiogazu powinien być jeszcze większy, bo w minionym tygodniu do zespołu dołączyła 27-letnia Alicja Malinowska (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Szajek). Siedem lat temu występowała przez sezon w AZS AWF Poznań. Była nawet kapitanem drużyny. Ostatnio grała w Legionovii i chorwackim OK Kastela. W dawnej formie powinna być poważnym wzmocnieniem beniaminka w ataku i na przyjęciu.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:23, 25:23, 25:18)
KS Piecobiogaz: Jeromin, Lubera, Dutkiewicz-Raś, Fedorów, Nowakowska, Walawender, Narożna (libero) oraz Wyrwa, Trojan.
KSZO: Nadziałek, Gawron, Król, Kosiorowska, Związek, Seta, Soja (libero), Brojek, Wyszomierska, Staniucha.