Rycerze Rydzyna. Ciężko wywalczona wygrana w Międzychodzie

Andrzej Bartkowiak
Rycerze Rydzyna z kolejną wygraną. Łatwo w Międzychodzie nie było. Nasz zespół długo gonił, ale dopiął swego, triumfując z mocnym Sokołem (73:80).

Ten mecz nie rozpoczął się jednak dobrze dla podopiecznych trenera Jędrzeja Jankowiaka. Od prowadzenia 4:0 rozpoczęli gospodarze. W 4 minucie było nawet (11:4) po rzucie Ulchurskiego. Potem po „trójce” Dawida Bręka był remis (15:15), ale końcówka kwarty należała znów do gospodarzy. Po 10 minutach notowaliśmy wynik (24:19).
W II kwarcie Sokół miał nawet 18 punktów więcej po rzucie Adamskiego (41:23). Do przerwy Sokół mógł się czuć spokojny (49:32).

Rycerze po przerwie goniły i dopiero w 33 minucie wyszły na prowadzenie po rzucie Chanasa (62:63). Po chwili trójką poprawił Rostalski (62:66). Sokół wyrównał na 70:70, ale przy stanie 73:76 do końca trafiali już goście. Najpierw Rostalski, a potem dwa rzut osobiste wykorzystał Mateusz Bręk i mecz zakończył się wynikiem (73:80).
Punkty dla Rycerzy zdobywali: M.Bręk 23 (11 zb), D.Bręk (2x3), Milczyński 10, Rostalski 10 (1x3), Chanas 8, Krówczyński 8 (2x3), Nawrocki 3, Samolak 2, Kin 0.

Wreszcie po zwycięstwo sięgnęła BC Obra Kościan, ogrywając na wyjeździe Basket Junior Poznań (76:96). Mecz był wyrównany do stanu (11:11). Potem mecz stał się jednostronny. Po I kwarcie było (15:28). Obra cały czas utrzymywała prowadzenie. Do przerwy było bezpieczne (37:49).
Po III kwartach było po meczu. Przewaga wzrosła do 26 punktów. Basket Junior nie odrobił z tej straty nic, ulegając ekipie trenera Aleksandra Ziobro (67:96).

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 18, Rybakowski 17, M.Rau 14, Gruszczyński 13, Plewiński 12, Hebdzyński 9 (10 zb), Adamczak 8, Ciążkowski 3, R.Milczyński 2

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0