Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Fotorelacje wielkopolskie

  Sortuj według:
  • Niebieski Księżyc pojawi się na polskim niebie. Co to takiego? Kiedy go zobaczymy?

   Niebieski Księżyc (Blue Moon) oznacza, że w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego będziemy mogli zobaczyć drugą pełnię. To jest niezwykle rzadkie zjawisko. Nad Polską będzie można je zaobserwować już 31 października. Oto szczegóły - znajdziecie je w opisach pod zdjęciami w naszej galerii...

  • Święto Wniebowzięcia NMP to dzień, w którym w Grzegorzewie odbywa się tradycyjny odpust

   15 sierpnia, jak co roku, odbył się tradycyjny odpust w Grzegorzewie. Na uroczystej mszy świętej zostały poświęcone kwiaty i zioła, ponieważ ten dzień jest nazywany także Świętem Matki Boskiej Zielnej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Grzegorzewa i księża z pobliskich parafii. Nie zabrakło także Orkiestry Dętej OSP Grzegorzew oraz parafian i gości. Zobaczcie zdjęcia.

  • Obraz współczesnej Polski – podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego POLSKA-KONTEKSTY

   Czego dowiadujemy się o naszym kraju z nadesłanych zdjęć? Jakie wątki interesowały twórców i co z tego wynika? Dokument ma być przecież źródłem wiedzy o otaczającej rzeczywistości. O tych i wielu innych kwestiach związanych z Konkursem opowiada Marek Lapis – wybitny fotoreporter, dokumentalista, przewodniczący Jury. Oglądajmy to razem, w imieniu Centrum Kultury i Sztuki zapraszają dyrektor Justyna Kałużyńska oraz Renata Rudowicz – opiekunka Konkursu.

  • SULMIERZYCE: Huczny jubileusz 35-lecia istnienia Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej [ZDJĘCIA+FILM]

   W sobotę 27 kwietnia w sali koncertowej Sulmierzyckiego Domu Kultury mieszkańcy miasta i zaproszeni goście świętowali jubileusz 35-lecia istnienia Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej. Orkiestra oraz jej koncertmistrz otrzymali listy gratulacyjne i prezenty, w tym instrumenty. W zamian publiczność wysłuchała świetnego koncertu, podczas którego wykonano utwory muzyki popularnej.