RÓŻNICA KLAS - Wygrały jak chciały

Mariusz Kurzajczyk
Jeśli ktoś się spodziewał emocjonującego widowiska, srodze się zawiódł. W meczu pretendentów do mistrzowskiej korony Winiary Kalisz bez problemów pokonały Aluprof Bielsko-Biała.

Jeśli ktoś się spodziewał emocjonującego widowiska, srodze się zawiódł. W meczu pretendentów do mistrzowskiej korony Winiary Kalisz bez problemów pokonały Aluprof Bielsko-Biała. Kapitalne spotkanie rozegrała Tereza Matuszkova, ale w sobotę w kaliskiej ekipie nie było ani jednego słabego punktu.

Przed sezonem obydwa zespoły rozegrały kilka spotkań towarzyskich, w których najczęściej górą były bielszczanki. Tym razem przyjezdne mogły liczyć na korzystny wynik jedynie w najbardziej wyrównanym, pierwszy secie. Aż do drugiej przerwy technicznej drużyny zdobywały punkt za punkt. Potem kaliszanki odskoczyły na 17:14 i 24:21. Aluprof obronił dwa setbole, blokując Annę Woźniakowską i Eleonorę Dziękiewicz, ale właśnie ta ostatnia zdobyła 25 punkt dla Winiar.
Druga i trzecia partia wyglądały identycznie. Na początku kaliszanki zdobywały kilkupunktowe prowadzenie, które z czasem powiększały. W drugiej odsłonie przy stanie 3:3 pięknie zaatakowała Tereza Matuszkova. Czeszka weszła na serwis, posłała asa, by po chwili udanie zaatakować z drugiej linii. Takich udanych, punktowych serii miała więcej. To był niewątpliwie jej najlepszy mecz w kaliskich barwach.