Real Astromal Leszno grał w Ostrowie Wielkopolskim o przełamanie

Andrzej Bartkowiak
Real Astromal Leszno grał o przełamanie fatalnej serii porażek w I lidze piłki ręcznej. Próbował odmienić fatalny los w Ostrowie Wielkopolskim. Czy ta sztuka mu się udała?

Leszczynianie, tak jak w poprzednich spotkaniach nawiązali walkę. Grali ambitnie, ale wciąż czegoś im brakuje. Ostrovia rozpoczęła lepiej, ale goście z Leszna skutecznie gonili. Dopiero w końcówce I połowy zdołali wywalczyć 3-bramkowe prowadzenie (12:9).

Po przerwie z rzutu karnego trafił Piotr Łuczak i obie drużyny dzieliły tylko dwie bramki (12:10). Niestety do przełamania nie doszło., Ostrovia utrzymywała cały czas swoje prowadzenie. Po kilku kolejnych minutach przewaga wzrosła do 3-4 trafień. Potem było to 5 bramek, a całe spotkanie zakończyło się wygraną rywala (26:22).

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Real Astromal Leszno 26:22 (12:9)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Łuczak 6, Meissner 3, Rogoziński 3, Jaśkowski 2, Napierkowski 2, Raczkowiak 2, Wierucki 2, Przekwas 1, Frieske 1.