Puchar 4 Jezior 2019: Zawody pływackie w Szamocinie na jeziorze Siekiera (ZDJĘCIA)

Piotr ŚlęzakZaktualizowano
W sobotę 3 sierpnia w Szamocinie na jeziorze Siekiera odbyły się zawody z cyklu Puchar Czterech Jezior. Na starcie stanęło 43 zawodników

W sobotę 3 sierpnia w Szamocinie na jeziorze Siekiera odbyły się zawody z cyklu Puchar Czterech Jezior. Na starcie stanęło 43 zawodników, których powitali organizatorzy dyrektor Dariusz Rybarczyk z Szamocina i dyrektor Janusz Smaruj z Chodzieży.

Punktualnie o godzinie 12.00 sędzia główny Tomasz Sędłak dał sygnał do startu i zawodnicy wyruszyli w rasę, a mieli do przepłynięcie 1680 metrów i to były dwa okrążenia wokół jeziora. Zawodników podczas zawodów asekurowali ratownicy z miejskiego oddziału WOPR z Chodzieży z Remigiuszem Nowakiem na czele.

Pierwszy do mety dopłynął Jakub Muszyński z Bydgoszczy z czasem 18.52, drugi był Hubert Woźniak z czasem 18.55, a trzeci Bartosz Grzybek z Poznania z czasem 19.56. Wśród pań pierwsza była Joanna Cieślak z Poznania z czasem 19.34, druga była Hanna Bakuniak ze Szczecina, a trzecia Karolina Kapitan z Kórnika.

Najlepszą zawodniczką z naszego powiatu została Maja Czarnolewska z Chodzieży, a druga była Aleksandra Dahlke z Szamocina. Wśród mężczyzn z naszego powiatu zwyciężył Artur Mieloch, drugi był Karol Jagodziński, a trzeci Bartosz Smaruj.

Najstarszym zawodnikiem był 75 letni Andrzej Rusinowicz z Piły, który dystans pokonał w ciągu 41 minut i 14 sekund.

Po zawodach wszyscy mogli się posilić obiadem przygotowanym przez organizatorów. Nagrody wręczyli dyrektorzy Dariusz Rybarczyk i Janusz Smaruj, oraz prezes Wielkopolskiego Związku Pływackiego Jacek Thiem.

Ostatnie zawody pływacie z tego cyklu odbędą się w Chodzieży 31 sierpnia nad jeziorem Miejskim.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze