Przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu ogłoszony! Marszałek zachęca do udziału w nim wielkopolskie firmy

Redakcja

Województwo Wielkopolskie podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki na współfinansowanie budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Sygnatariuszami umowy byli Marszałek Marek Woźniak i Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu BGK.

„Umowa finalnie dopina finansowanie inwestycji budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka i pozwoli nam pozyskać 36,6 mln zł na dogodnych warunkach. Pieniądze pochodzą ze spłat pożyczek JESSICA udzielonych w poprzedniej perspektywie unijnej” - podkreślił  Marszałek Marek Woźniak. „Projekt budowy szpitala dziecięcego będziemy realizować w ramach tzw. rewitalizacji miejskiej. Dzisiaj ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekamy na oferty. Gorąco zachęcamy wielkopolskie firmy do udziału w nim. Ta, która zrealizuje inwestycję, przejdzie do historii”- podsumował Marszałek. „To moment radosny, na który pracowało wielu ludzi. Najdalej za 3 miesiące powinniśmy wkopać kamień węgielny” – dodał Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa.
Z kolei Przemysław Cieszyński powiedział, że to bardzo ważna  inwestycja, która poprawi jakość życia Wielkopolan. „Fakt, że wykorzystujemy fundusze, które pochodzą ze spłat pożyczek JESSICA pokazuje trwałość i efektywność zwrotnych form finansowania. Wielkopolska była pierwszym województwem, które postawiło na tzw. inżynierię finansową. Dzięki temu możemy wspierać, kolejne ważne dla mieszkańców inwestycje”.
Przypomnijmy, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego powołał w celu zrealizowania projektu budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu spółkę „Szpitale Wielkopolskie”. Obecna na spotkaniu Prezes Izabela Grzybowska podkreśliła, że inwestycja obejmuje budowę budynku szpitala wraz z parkingami, przyłączami, sieciami i przebudową ulicy Wrzoska, będącej drogą dojazdową do szpitala. „Otwarcie ofert na wykonawcę zaplanowaliśmy na 15 maja, a zakończenie inwestycji w terminie ok. 30 miesięcy. W dalszej kolejności ogłosimy przetargi na wyposażenie i sprzęt medyczny” - powiedziała Prezes Grzybowska.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego planuje zrealizować Projekt dzięki wsparciu pozyskanemu również z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Szacuje się, że wartość całego przedsięwzięcia będzie wynosiła ponad 375 ml. Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka powstanie w Poznaniu przy ul. A. Wrzoska na działce nr 2/29 (ark. 27, obr. Golęcin). Nowo wybudowany obiekt przeznaczony będzie do prowadzenia działalności leczniczej dla pacjentów dziecięcych. W ramach jego struktury zaplanowano również budowę szpitalnego oddziału ratunkowego dla dzieci, którym województwo  na tę chwilę nie dysponuje.
obrazek

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo

Dodaj ogłoszenie