Proton A-klasa. Prosna Chocz - Korona/Pogoń Stawiszyn 0:2. Zdecydowała druga połowa

Damian Cieślak
W 11. kolejce Proton A-klasy Prosna Chocz przegrała na własnym boisku z Koroną Pogoń Stawiszyn. Drużyna Adriana Popławskiego spadła na 6. miejsce w tabeli.

Gospodarze mieli swoje szanse. Choćby w pierwszej połowie groźnie strzelał Szymon Wachowiak. Blisko szczęścia był również Kacper Wachowiak, ale dobrze spisywał się bramkarz przyjezdnych. W drugiej części gry goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W odstępie ośmiu minut dwa razy do siatki gospodarzy trafił Mykola Zavatskyi. W pierwszym przypadku asystował Mateusz Majchrzak, w drugim Jonasz Kozanecki.

Po 11. kolejkach podopieczni Adriana Popławskiego zajmują 6. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Korona, która rozegrała mecz mniej, ma 23 oczka i plasuje się na 4. pozycji. W następnej serii spotkań Prosna zagra na wyjeździe z GKS-em Rzgów, a drużyna Dariusza Smolińskiego rywalizować będzie w Szczytnikach.

Prosna Chocz - Korona Pogoń Stawiszyn 0:2
0:1 Mykola Zavatskiy (67')
0:2 Mykola Zavatskiy (75')

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Proton A-klasa. Czarni Dobrzyca - Żaki Taczanów 4:0. Derby d...

Koszykówka. 2. Liga Mężczyzn. Pewne zwycięstwo Kosza Pleszew...

Proeko IV liga. LKS Gołuchów - Victoria Września 1:1. Drużyn...

,,Łapy precz". Pleszewianki protestowały przeciwko orzeczeni...

Paulla i jej sentymentalna podróż po Pleszewie na antenie Dz...

Tao Geoghegan Hart triumfatorem Giro d'Italia 2020. Rafał Majka przez problemy żołądkowe zakończył wyścig poza pierwszą dziesiątką