Poznań stolicą kolarstwa amatorskiego w Polsce!

Artykuł sponsorowany

Jeszcze nie są zawodowcami lub właśnie przestali nimi być, ale rowery szosowe kochają tak bardzo, że chcą jeździć jak profesjonaliści. Amatorzy kolarstwa mają nawet swoje mistrzostwa świata. Eliminacje do nich organizowane są w naszym kraju tylko w Poznaniu i tylko w czasie Škoda Poznań Bike Challenge. A w 2019 roku na polskich drogach czekają nas nawet Mistrzostwa Świata UCI w Kolarstwie Amatorskim!

Po raz czwarty w Poznaniu odbędzie się największy w kraju amatorski wyścig kolarski. Škoda Poznań Bike Challenge wystartuje w drugi weekend września. W sobotę na Torze Poznań odbędą się eliminacje czasowe Time Trial, a w niedzielę dystans około 120 kilometrów ulicami Poznania oraz powiatu poznańskiego i gnieźnieńskiego.

„Na Škoda Time Trial powered by DT4YOU każdy z zawodników będzie miał do pokonania 4 okrążenia toru, czyli razem 16 km. Zawodnicy będą startować indywidualnie co 30 sekund, w formule non-drafting. Z kolei najdłuższą trasą Škoda Poznań Bike Challenge jest niedzielny dystans około 120 km. Oba wyścigi stanową jedyne w Polsce eliminacje UCI Gran Fondo World Series” - tłumaczy Mateusz Klawiter, współorganizator Škoda Poznań Bike Challenge.

Tegoroczna impreza będzie więc pierwszym testem przed 2019 rokiem, kiedy właśnie w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Świata Amatorów w Kolarstwie. Ale tegoroczna impreza to nie tylko wyścigi dla mastersów, czyli byłych zawodowców czy najwytrwalszych amatorów, którzy chcą się profesjonalnie ścigać na rowerach. Będzie też dystans na około 50km, wyścig rodzinny na około 18 km i dziecięcy, pięciokilometrowy wokół Jeziora Malta.

„Chcemy zaprosić kolarzy, Ich rodziny i przyjaciół. Liczymy na ponad sześć tysięcy zawodników na trasie i kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Wśród atrakcji, które będą czekać na wszystkich uczestników tego wydarzenia planujemy wiele związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tak rozwijamy miłość Polaków do dwóch kółek. Dla marki Škoda to szczególnie ważne, bo mało kto wie, ale wywodzi się ona właśnie od rowerów” - zachęca Hubert Niedzielski, specjalista ds. komunikacji marki ŠKODA.

A to szerzenie miłości do rowerów już przynosi rezultaty.

„Rok do roku na dystansie rodzinnym mamy wzrost frekwencji o 50%. To wynik, który nas zachwyca” - podsumowuje Mateusz Klawiter.

Poznańska impreza, choć przeznaczona dla amatorów, ma wszelkie atrybuty zawodowego wyścigu. Są medale, strefa finiszera, dobrze przygotowana i wydzielona trasa. Dowodem uznania są partnerzy wydarzenia ze świata profesjonalnego sportu.

„Škoda już po raz czternasty jest dumnym sponsorem Tour de France. A w Polsce bardzo ważne jest dla nas włączenie się w Škoda Poznań Bike Challenge. Widzimy potencjał kolarstwa amatorskiego” - dodaje Hubert Niedzielski ze ŠKODA.

Może więc nadchodzą, a właściwe nadjeżdżają, czasy, kiedy amatorskie kolarstwo stanie się znakiem firmowym polskiego sportu. Zainteresowanie Škoda Poznań Bike Challenge jest spore. A pakiety startowe powoli się kończą. Można je kupić wyłącznie na Allegro.

Dodaj ogłoszenie