Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Poznań: Faworyzowany Grunwald obronił tytuł

JAC
Hokeiści Grunwaldu Poznań po raz trzynasty w historii i czwarty z rzędu zostali halowym mistrzem Polski

. W finale rozegranym w Tarnowie Podgórnym pokonali Pomorzanina Toruń 13:2. Brązowy medal wywalczył Start Gniezno, który w meczu o trzecie miejsce pokonał po serii rzutów karnych AZS AWF Poznań 4-3, w normalnym czasie i po dogrywce był remis 3:3.

Finałowy pojedynek nie przyniósł emocji, bo Grunwald już od kilku sezonów przewyższa rywali co najmniej o klasę. W obecnym sezonie nie stracił punktu, więc w finale o niespodziance nie mogło być mowy. Wojskowi już po 35 sekundach prowadzili 1:0, a po kolejnych siedmiu minutach już różnicą trzech bramek. Jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa. Poznaniacy zwolnili tempo gry po przerwie, ale wygrali pewnie 13:2.

Zdecydowanie bardziej ciekawy był mecz o brązowy medal, który konczył w dramatycznych okolicznościach. Start Gniezno po rzutach karnych pokonał AZS AWF Poznań 4-3. W regulaminowym czasie (2x30 minut) był remis 3:3, a 10-minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Akademicy, którzy fazę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu,są największymi przegranymi zakończonego sezonu. Zawodnicy Startu brązowy medal zadedykowali zmarłemu w 2011 roku swojemu koledze z drużyny Piotrowi Baniewiczowi. "Złotą laskę" katowickiego "Sportu" oraz Polskiego Związku Hokeja na Trawie dla najskuteczniejszego zawodnika sezonu otrzymał Artur Mikuła z Grunwaldu, zdobywca 56 bramek. Jego klubowy kolega bramkarz Mariusz Chyła został wybrany najlepszym hokeistą turnieju finałowego.

Finał halowych mistrzostw Polski

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 13:2 (9:1)
Bramki: Artur Mikuła 5 (1, 7, 19-kr, 20, 27), Tomasz Choczaj 3 (17, 34, 49), Marcin Strykowski 2 (11, 60), Robert Grzeszczak (5-kr), Mateusz Poltaszewski (23), Karol Majchrzak (47) - Arkadiusz Rutkowski (24-kr), Artur Girtler (36).
mecz o brązowy medal
Start Gniezno - AZS AWF Poznań 3:3 (1:0), karne 4-3
Bramki: Maciej Wejerowski (12), Arkadiusz Brożek (48), Mariusz Gromadzki (57-kr) - Michał Kasprzyk 2 (55, 59), Łukasz Kosmaczewski (36-kr).