MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podpisano umowy na rewitalizację i promocję gospodarczą

Wojciech Dolata
Wojciech Dolata
Miliony na rewitalizację dwóch poznańskich zabytkowych kamienic oraz promocję wielkopolskich przedsiębiorstw na targach gier komputerowych.

Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020, podpisał umowy na dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.4.2 „Promocja gospodarcza regionu” oraz 9.2.1 „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Beneficjentami udzielonej pomocy są Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu oraz Miasto Poznań.

Łączna kwota umów podpisanych 8 lipca 2019 r. w ramach Poddziałania 1.4.2 oraz 9.2.1 wynosi ponad 8 mln zł, w tym wysokość środków przekazanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 5,5 mln zł.

„Projekt Wyższej Szkoły Bankowej dotyczy zabytkowej przestrzeni, ale także odwołuje się do dobrych tradycji pracy organicznej. Sądzę, że realizacja jego przyniesie istotną zmianę w przestrzeni miasta, zmieni miejsce, które jest niewątpliwie zaniedbane, a jest prestiżowe i otoczenie skłaniałoby do tego, aby jakość tego miejsca zdecydowanie poprawić” – powiedział Marszałek Marek Woźniak. – „Z kolei drugi projekt dotyczy zupełnie innego obszaru – chodzi w nim o to, aby wyposażyć w środki finansowe Miasto Poznań, które będzie promować gospodarkę w ramach projektu „Zagrajmy w Wielkopolsce”.

Szczegóły projektów omówili prof. Józef Orczyk, rektor Wyższej Szkoły Bankowej oraz Rafał Kaszta, Kanclerz WSB, natomiast projekt miejski Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Dzięki udzielonemu w ramach Poddziałania 1.4.2 wsparciu finansowemu Miasto Poznań zrealizuje projekt, którego przedmiotem jest promocja gospodarcza Wielkopolski poprzez uczestnictwo w zagranicznych targach branży „game development". W projekcie przewidziano udział w 3 wydarzeniach targowych (Malmo, Paryż, Boston), podczas których Miasto Poznań zorganizuje stoisko dla wybranych producentów gier i firm branży IT. W ramach kampanii promocyjnej regionu przewidziano także organizację spotkań z lokalnymi i zagranicznymi dziennikarzami oraz wydanie katalogu promującego wielkopolskich producentów gier i sprzętu komputerowego/mobilnego. Celem projektu jest wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw sektora IT, poszukiwanie partnerów biznesowych, a także budowanie opinii o innowacyjności Wielkopolski w oparciu o zdanie rynkowych publicystów.

Wsparcie w ramach Poddziałania 9.2.1 otrzymała Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, która zrealizuje projekt dotyczący rewitalizacji dwóch zabytkowych kamienic przy ul. Ratajczaka (nr 1 i nr 3) w Poznaniu, co przyczyni się do powstania przestrzeni dla prowadzenia działalności społecznej, naukowej, edukacyjnej i kulturowej w ramach Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej. Realizacja projektu wpłynie na ograniczenie negatywnych zjawisk kryzysowych obszaru rewitalizacji, a także zapewni ochronę, ekspozycję i promocję dziedzictwa kulturalnego Miasta Poznań.

Dotychczas w ramach Poddziałania 1.4.2 „Promocja gospodarcza regionu” Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania 20,6 mln zł, natomiast w ramach Poddziałania 9.2.1 „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych” na łączną kwotę dofinansowania ponad 276 mln zł.

obrazek
obrazek
www.wrpo.wielkopolskie.pl
Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:
od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto