Po raz czwarty pobiegli w Tachałach Wielkich. W biegu "Polska Biega w Tarchałach" wzięło udział niemal 300 zawodników

Sandra Perlińska

Niemal 300 uczestników z całej Polski wzięli udział w IV Biegu w Tarchałach Wielkich. Biegi podzielone były na: bieg uliczny 10 km, Nordic Walking 5 km, biegi Dzieci i Młodzieży 100, 500, 1000 m. W wydarzeniu wzięło udział 129 dzieci (przedszkolacy, podstawówka 1-3, 4-6 i 7,8, gimnazjum). Organizatorzy podkreślają, że to prawie 2 razy więcej dzieci niż w ubiegłym roku!

Wyróżniono najstarszego z zawodników: Edwarda Gozdowskiego z Ostrowa Wielkopolskiego, który urodził się w 1939 roku. Natomiast najmłodszym z biegaczy był Wiktor Schubert z Tarchał Wielkich, który swój dystans przebiegł z pomocą mamy Dobrusi i taty Piotra Schuberta. Wiktor ma zaledwie 11 miesięcy.

W tym roku Bieg Główny wygrał Yuiry Blahodir z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugi czas miał Rafał Czarnojańczyk z Ostrowa Wielkopolskiego (jak w ubiegłym roku), a trzeci był Michał Przerwa z Odolanowa. Spośród kobiet najlepsza była Izabela Wierzchowska z Kalisza, druga Kazimierowa Olga z Kalisza i trzecia Piskorowska Danuta z Wrocławia.

Najlepsi biegacze z Tarchał Wielkich to Julia Wizner i Robert Schubert. Z gminy Odolanów pierwszy był Michał Przerwa z Odolanowa, drugi Grzegorz Rogala z Odolanowa, a trzecie miejsce zajął Barczak Dawid z Odolanowa. Wśród kobiet najlepsze w gminie były: pierwsza Wojtczak Lidia z Huty, druga Wizner Julia z Tarchał Wielkich, a trzecia Wojtaszek Katarzyna z Tarchał Wielkich.

Kategorię Niepełnosprawny wygrał Hieronim Szczypkowski z Ostrowa Wielkopolskiego, ale uhonorowany został także Biegacz Mateusz Druzga z Sośni, który biegł z synem w wózku.

W imprezie brali udział zawodnicy z dalekich stron Polski, w tym roku 2 zawodników otrzymało nagrody w kategorii Najdalej od Tarchał, ufundowane przez braci Jana i Piotra Uciechowskich!

Kategorie drużynowe zwyciężyli: Parkrun Kalisz, następnie Budilux i 3 miejsce BS Truchtacz Dobrzyca.

Najlepsze pozycje w Nordic Walking na dystansie 5 km wywalczyli kolejno:

Mężczyźni:

Matyszczak Krzysztof z Warszawy, Konrad Sitkowski z Dobrzenia, Jacek Urban z Leszna.
Kobiety:

Szymanowska Irena z Ostrowa, Matyszczak Monika z Warszawy, Niewiejska Wiktoria z Ostrzeszowa.
Pośród mieszkańców Tarchał Wielkich w marszu Nordic Walking najlepsi okazali się Jan Kolany i Elżbieta Konieczna, którzy również zwyciężyli w kategorii Najlepszy z Gminy Odolanów.

Wyniki biegów dzieci:

W kategorii Uśmiechy (przedszkole i zerówka) startowało 66 zawodników i okazało się, że wszyscy zwyciężyli.