Pleszewski Klub Karate z medalami [FOTO]

Irena Kuczyńska
Pleszewski Klub Karate z medalami
Pleszewski Klub Karate z medalami Pleszewski Klub Karate z medalami
Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków wywalczyli 5 brązowych medali na prestiżowym Pucharze Świata rozegranym w Łodzi, w którym wzięło udział około 1000 zawodników z 79 klubów z 14 państw.

XII Puchar Świata Harasuto CUP Karate WKF Łódź 9-10.04.2016

Pięć medali Pleszewskiego Klubu Karate

W zawodach wystartowało 16 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.
W pierwszy dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 1 brązowy medal.

Filip Vogt w silnej konkurencji kumite juniorów -68kg wywalczył brązowy medal. W walce repasażowej bezpośrednio o brązowy medal pokonał reprezentanta Ukrainy Hryban Dymitro 2-0.

W drugim dniu zawodów reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate postarali się o kolejne 4 brązowe medale.

W konkurencji kumite dziewcząt U12 -34kg Julia Grzelak wywalczyła brązowy medal.
Kacper Vogt i Jakub Konowalczyk wywalczyli brązowe medale w konkurencji kadetów -70kg. Kacper Vogt pokonał reprezentanta Białorusi Stanisława Dzianusa 3-1. Jakub Konowalczyk reprezentanta Ukrainy 3-0.

Kolejny sukces zanotował Michał Florczak zdobywając brązowy medal w kumite kadetów -52kg. W walce o brązowy medal pokonał Słowaka Simona Jaworskiego 5-0.
Dobrze wypadła drużyna kadetów zajmując 5 miejsce w silnej stawce. Bezpośrednio o brązowy nasza drużyna medal przegrała małymi punktami z reprezentantami Białorusi. Nasi zawodnicy w konkurencji drużynowej kadetów startowali w składzie w składzie Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak, Jakub Konowalczyk oraz Konrad Tanaś.

W zawodach nie mogło wystąpić dwoje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate Maciej Drążewski i Adam Konowalczyk aktualnie przebywających na zgrupowaniu Kadry Narodowej przygotowującej się na majowe Mistrzostwa Europy Seniorów Karate WKF we Francji.
Zawodnicy PKK wywalczyli ponadto 9 punktowanych miejsc.