PKS Racot wygrał z liderem [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
PKS Racot wygrał z liderem
PKS Racot wygrał z liderem Andrzej Rajewicz
PKS Racot wygrał z liderem IV ligi południowej Polonią Leszno. W meczu który odbywał się w sobotę 13 września piłkarze PKS wygrali po pięknym strzale Piotra Szczerbala z rzutu wolnego 1:0.

PKS Racot wygrał z liderem po fantastyczny golu strzelonym przez Piotra Szczerbala w doliczonym czasie gry. Emocjonujące spotkanie i komplet publiczności na meczu z liderem sprawiły, że sobotnie spotkanie w Racocie było prawdziwym piłkarskim świętem. Strasząca pogromami leszczyńska Polonia rozczarowała i zasłużenie przegrała, choć jako lider była faworytem.

Od początku optyczną przewagę posiadali leszczynianie, ale nie za wiele z niej wynikało. Z groźniejszymi sytuacjami wychodzili miejscowi i tylko dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza Polonii Anusiewicza nie dochodziło do sytuacji stuprocentowych. Dalekie wyjścia po za pole karne bramkarza Polonii uczyniły go jednym z najlepszych zawodników lidera.

W siódmej minucie spotkania w dogodnej sytuacji do strzału znalazł się Kaczmarek, jednak jego uderzenie z dwudziestu metrów pewnie wyłapał bramkarz gości. W 22 minucie po indywidualnej akcji Pudlicki znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, ale znów dobrze interweniował Anusiewicz. W pierwszej połowie Polonia dwukrotnie nękała strzałami z dystansu Konradowskiego, ale ten nie miał większych problemów z wyłapaniem strzałów.

Druga połowa zaczęła się od ataków PKS-u i najpierw w 46 minucie Czarnecki uderzał z 15 metrów, a jego strzał wyłapał Anusiewicz, a w 53 minucie po fantastycznej akcji Racotu Bajsztok idealnie obsłużył Czarneckiego i w sytuacji sam na sam bramkarz ponownie wygrał ten pojedynek udowadniając swoją klasę.

W 59 minucie po rzucie rożnym Bajsztok główkował mocno w krótki róg, ale ponownie Anusiewicz był dobrze ustawiony. Goście podkręcili tempo, ale dobrze spisujący się obrońcy Racotu dopuszczali jedynie do uderzeń zza pola karnego, a te mijały bramkę strzeżoną przez Konradowskiego. W 68 minucie Kaczmarek wbiegał z piłką po lewej stronie bez opieki lecz znów jego uderzenie sparował Anusiewicz.

Nadeszła wreszcie 93 minuta spotkania. Słabo i bez wyczucia prowadzący to spotkanie sędzia Nawrocki dopatrzył się przed polem karnym przewinienia zawodnika z Leszna. Piłkę na 18 metrze ustawił Piotr Szczerbal. Po niedługim rozbiegu huknął lewą nogą, jak z armaty. Anusiewicz ani nie drgnął, a piłka ugrzęzła w górnym rogu bramki. Sędzia zakończył to spotkanie, a w Racocie wśród piłkarzy na boisku i kibiców na trybunach zapanowała euforia.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!