Pilskie siatkarki rozgromiły rywalki z Mielca

Radosław Patroniak
Michał Nicpoń
W meczu 6.kolejki PlusLigi kobiet siatkarki Stali Mielec uległy wczoraj zawodniczkom PTPS Piła 3:0.

Pilanki zyskały 3 punkty i awansowały na piąte miejsce w tabeli. Teraz na swoim koncie mają 10 punktów, czyli tylko trzy mniej niż prowadząca w rywalizacji Muszynianka.

Początkowo wydawało się, że to drużyna Stali Mielec będzie dyktowała warunki na parkiecie. Sytuacja na boisku zmieniła się przy stanie 11:7 dla mielczanek. Francuska skrzydłowa Veronica Hudima pokazała, co potrafi. Świetnie punktowała i to zarówno na zagrywce, jak i w ataku. PTPS wyszedł na prowadzenie 13:12. Przewagi nad przeciwnikiem drużyna z Piły już oddała.

Coraz lepszej grze sprzyjał blok z wiodącą prym Amerykanką Lecią Brown. Swojego zespołu nie zawiodła publiczność. Fan club PTPS dbał o stały i gorący doping.

W pierwszych minutach drugiego seta znów zawodniczki z Mielca uzyskały przewagę na boisku. Pilanki jednak nie szybko odzyskały inicjatywę. "Rozkręciła się" Krawulska. Dobrze też radziła sobie w obronie Katarzyna Wysocka. Zespołowi nie zaszkodził nawet nieco słabszy fragment gry Brown.

Ostatni set był bardzo emocjonujący.Pilanki szybko doszły do stanu 8:1. Dość długo jednak zawodniczki z Piły nie potrafiły przeciwniczkom zadać decydującego ciosu. W końcu udało się to Hudimie atakiem z drugiej linii.

Po meczu Francuzka odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu.

Więcej na stronach: Głosu Wielkopolskiego