Piłkarki ręczne AZS AWF Poznań pokonały zawodniczki Sparty Gubin 22:21

azsawfpoznan.pl
Po dramatycznej walce piłkarki ręczne AZS AWF Poznań pokonały zawodniczki Sparty Gubin 22:21.

Poznanianki w po kwadransie gry zaczęły wypracowywać przewagę bramkową nad przeciwniczkami. Sytuacja uległa zmianie w końcówce meczu.

Do przerwy wynik zawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań prowadziły trzema punktami. Wygrywały 13:10. Po zmianie stron akademiczki nadal dominowały na parkiecie. Sparta złapała oddech i zaczęła ostro odrabiać straty w 53. minucie meczu, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 16:21.

Poznanianki broniły się w osłabieniu – aż trzy zawodniczki AZS-u otrzymały w ostatnim fragmencie meczu dwuminutowe kary. Ostatecznie AZS AWF Volkswagen Poznań pokonał Spartę Gubin 21:22.

- Jeszcze na kilka minut przed końcem meczu miałyśmy bezpieczną przewagę bramkową, którą budowałyśmy konsekwentnie przez cały pojedynek. Niestety, gdy coraz bliżej było końcowego gwizdka zaczęłyśmy grać chaotycznie, a przeciwnik niesiony dopingiem swoich kibiców, zaczął odrabiać straty. Grałyśmy dość nerwowo, a w całym meczu nie wykorzystałyśmy aż 6 rzutów karnych, co w ostatecznym rozrachunku mogło mieć decydujące znaczenie. - podsumowała spotkanie Agnieszka Kwiecień, rozgrywająca AZS AWF Volkswagen Poznań

GMTS Sparta ZSLiT Gubin: Janecka E., Ziemnicka - Włodarczyk (7), Drzewiecka (5), Janiecka M. (2), Kaniewska (2), Mielczarczyk (2), Czubkowska (1), Snarska (1), Szafrańska (1), Burzyńska, Berenc, Łuniewska-Urban, Kostka-Kozioł, Sibińska

AZS AWF Volkswagen Poznań: Pawlak, Piskała – Matyja (7), Łakomy (5), Kwiecień (4), Peda (4), Szymańska (2), Kujawa, Siudmak, Łyszczyk, Karasiewicz

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na Facebooku