Piłka nożna - Szymanowice w B-klasie...?

Marek Blandzi
Piłkarze z Szymanowic przegrali z Piastem Czekanów aż 0:4
Piłkarze z Szymanowic przegrali z Piastem Czekanów aż 0:4 Mariusz Kruchowski
Piłkarze z Szymanowic - po porażce z Piastem Czekanów - są już o krok od spadku z kaliskiej A-klasy...

Tylko zwycięstwem w czwartkowym spotkaniu zespół Unii Szymanowice mógł jeszcze mieć nadzieję naw utrzymanie w kaliskiej A klasie. Jednak prawda okazała się brutalna... Piłkarze z Szymanowic, pomimo że w pierwszej połowie byli równorzędnym partnerem, to przegrali z Czekanowem 0:4.
Od samego początku meczu oba zespoły nie zachwycały na boisku akcjami piłkarskimi i skutecznością swoich piłkarzy. Do 37 minuty oba zespoły stworzyły sobie tylko po jeden sytuacji strzeleckiej, z czego gospodarze mieli 100% akcję, jednak zawiodła skuteczność Mateusza Rybarczyka, który przegrał pojedynek „sam na sam” z goolkiperem Piasta.

Tymczasem w 37 minucie spotkania niegroźna akcja zespołu gości zakończyła się zdobyczą bramkową przyjezdnych. Piłka – po strzale Mariusza Dolaty – wpadła do bramki obok bezradnego i zaskoczonego Tomasza Wojcieszaka. Sześć minut później, źle ustawił mur golkiper Unii i strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów Łukasz Adamek podwyższył rezultat spotkania.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę osiągnęli goście. Pięć minut po przerwie ponownie stały fragment gry wykonywali gracze z Czekanowa, do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Szymczak, który strzałem głową sprawił, że przyjezdni wygrywali już 3:0. Jakby tego było mało, w 67 minucie spotkania futboliści z Piasta wykonywali z 35 metrów rzut wolny, zaskoczony Wojcieszak nie zdołał opanować piłki i ostatecznie przyjezdni w pełni zasłużenie zwyciężyli w czwartkowym meczu....

Unia Szymanowice - Re-Bud Piast Czekanów 0:4 (0:2)

0:1 Mariusz Dolata 37’
0:2 Łukasz Adamczyk 43’
0:3 Mateusz Szymczak 50’
0:4 Paweł Szulc 67’

Unia Szymanowice: Tomasz Wojcieszak, Piotr Kapałka, Dawid Winiecki, Patryk Cierzniak, Igor Żółtowski (80’ Mateusz Lewicz), Norbert Szkudlarek, Paweł Grzegorzewski, Michał Bus, Mateusz Rybarczyk, Patryk Marciniak (46’ Marcin Marciniak), Marcin Szczepański

Żółta kartka: Piotr Kapałka

Współpraca: Mariusz Kruchowski