Piłka nożna - Efektowna wygrana Koźmińca!

Marek Blandzi
Od efektownego zwycięstwa nowy IV-ligowy sezon rozpoczęli futboliści z Koźmińca
Od efektownego zwycięstwa nowy IV-ligowy sezon rozpoczęli futboliści z Koźmińca Mariusz Kruchowski
Fantastycznie - nowy czwartoligowy sezon - rozpoczął zespół z Koźmińca!

W niedzielę zainaugurowane zostały rozgrywki IV ligi grupy południowej. Zespół z Koźmińca zmienił nazwę na - BS Płomyk Jarota II Jarocin. Nadal jest to jednak zespół z Koźmińca, o czym świadczy fakt, że w nazwie klubu - w dalszym ciągu - pozostaje człon "Płomyk".
Początkowe 10 minut spotkania nie zwiastowały dominacji zespołu z Koźmińca, pewnie poczynali sobie bowiem obrońcy LKS-u. Działo się tak jednak tylko do 9 minuty. Wówczas to na 35 metrze sfaulowany został gracz gospodarzy Paweł Kryś. W tej sytuacji sędzia Paweł Barczyński podyktował rzut wolny. Piłkę w pole karne - wprost na głowę Piotra Andrzejczaka - posłał Wojciech Figan. Ten pierwszy doskonale dograł futbolówkę do Dawida Guźniczka, który głową strzelił bramkę i dał prowadzenie zespołowi Grzegorza Idzikowskiego.
Jakby nieszczęścia dla drużyny przyjezdnych było mało, to już od 16 minuty goście musieli grać w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką - ukarany został Dawid Jarka, po tym jak chwile wcześniej sfaulował Kamila Stefaniaka. Rzut wolny - wykonywany na pograniczu pola karnego – na gola zamienił Paweł Kryś, który przepięknym strzałem pokonał Wojciechowskiego i gospodarze wygrywali już 2:0. Zespół gości sprawiał w tym momencie wrażenie jakby jeszcze był na wakacjach...
Podobnie było w 38 minucie, kiedy to Gużniczak wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Stefaniaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce zespołu LKS-u. Jeszcze przed przerwą rezultat mógł podwyższyć Stefaniak, jednak jego strzał z 20 metrów minimalnie minął słupek bramki LKS-u.
Po zmianie stron BS Płomyk Jarota II nadal atakował i już w 53 minucie Piotr Walczak doskonale obsłużył Szymona Juszczaka, który z bliskiej odległości zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy. Cztery minuty później rzut rożny wykonywali gospodarze. Piłkę Juszczak wprost na głowę aktywnego Piotra Andrzejczaka dograł Juszczak i w tym momencie było już 5:0.
Drużyna ze Ślesina zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 71 minucie honorowe trafienie dla zespołu ze LKS-u - po akcji całego zespołu - zdobył płaskim uderzeniem Łukasz Kujawa.
Do końca spotkania gospodarze mogli jeszcze pokusić się o kolejne bramki, jednak w 82’ Łukasz Wawrocki z 5 metrów nie trafił w światło bramki, a dwie minuty później Juszczaka ubiegł golkiper gości, który interweniując na 25 metrze, wybił piłkę nogami.
Przewaga zespołu z Koźmińca ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. BS Płomyk Jarota II na rozpoczęcie IV-ligowych rozgrywek odniósł zdecydowane i przekonywujące zwycięstwo!

BS Płomyk Jarota II Jarocin – LKS Ślesin 5:1 (3:0)