Pierwszy wygrany mecz Polonii Chodzież w sezonie 2019/2020

Piotr Ślęzak
W czwartek 15 sierpnia na stadionie Miejskim w Chodzieży Polonia Chodzież podejmowała drużynę Wenus Jędrzejewo

W czwartek 15 sierpnia na stadionie Miejskim w Chodzieży Polonia Chodzież podejmowała drużynę Wenus Jędrzejewo. Poloniści byli faworytami i faktycznie mecz zakończył się wygraną Polonii 2:0.
W 5 minucie zawodnik zagrał ręką w polu karnym Jędrzejewa i sędzia podyktował rzut karny. Karnego skutecznie wykonał Mateusz Mach zdobywając pierwszego gola. Poloniści cały czas atakowali, cały czas byli na połowie rywali, przeprowadzili dziesiątki akcji, ale nie skutecznych, obrona z Jędrzejewa był bardzo skuteczna. Dopiero w 65 minucie Adam Urbański wykonał rzut wolny bezpośredni piłka poszybowała bardzo wysoko i bramkarz nie zdołał jej złapać, a tę sytuację wykorzystał Rafał Bonusiewicz posyłając piłkę z kilku metrów do bramki. Zawodnicy Polonii jeszcze cztery razy trafiali w poprzeczkę. Na wyróżnienie zasługuje Wiktor Moskalik za mnogość akcji.
Mecz obejrzało 286 kibiców.
Sergiusz Grabowski trener Polonii: Najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty. Prowadziliśmy grę i widać potencjał ofensywny drużyny, ale nie do końca jesteśmy zadowoleni z gry zespołu i są duże rezerwy do poprawienia do atrakcyjnej gry dla kibiców. Będziemy walczyć o kolejne zwycięstwo.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani