PIERWSZA LIGA - Trzeba trzymać kciuki za Siarkę

LUMAR
Koszykarze Politechniki Poznańskiej byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki w Inowrocławiu. Po dwóch kwartach podopieczni Wojciecha Krajewskiego wygrywali 31:19, ale ostatecznie przegrali 61:66.

Koszykarze Politechniki Poznańskiej byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki w Inowrocławiu. Po dwóch kwartach podopieczni Wojciecha Krajewskiego wygrywali 31:19, ale ostatecznie przegrali 61:66. Teraz czekają na wynik sobotniego meczu Startu Lublin z Siarką Tarnobrzeg i trzeba trzymać kciuki za Siarkę.

Zespół Politechniki Poznańskiej Poznań rozegrał wczoraj ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi. Ewentualne zwycięstwo poznaniaków w Inowrocławiu ze Sportino dawało im pewne utrzymanie, bez konieczności gry w play-out, a przy odrobinie szczęścia nawet udział w spotkaniach czołowej ósemki. Po dwóch kwartach wydawało się, że podopieczni trenera Wojciecha Krajewskiego wykorzystają tę szansę, prowadzili bowiem 31:19.
Feralna okazała się jednak trzecia odsłona spotkania. W ciągu pierwszych pięciu minut tej kwarty gospodarze wręcz znokautowali poznaniaków, wygrywając ten fragment spotkania 16:2 i objęli prowadzenie 35:33. Potem jeszcze powiększyli przewagę. W ostatniej kwarcie jednak goście znów zerwali się do walki. Na 12 sekund przed końcem spotkania Sportino prowadziło 62:61, a akcję rozgrywali koszykarze z Poznania. Jednak Sławomir Buczyniak popełnił ogromny błąd, oddając piłkę w ręce rywala.