Ostatnia szansa w Halle?

Radosław Patroniak
W Japonii rozegrano wczoraj ostatnią serię PŚ siatkarek. Wygrały go z kompletem zwycięstw Włoszki. Polki zajęły szóste miejsce i swojej szansy na awans do igrzysk będą musiały szukać w styczniu w Halle.

W Japonii rozegrano wczoraj ostatnią serię PŚ siatkarek. Wygrały go z kompletem zwycięstw Włoszki.

Polki zajęły szóste miejsce i swojej szansy na awans do igrzysk będą musiały szukać w styczniu w Halle. –Spotkanie z Tajlandią było typowym sparingiem. Wygraliśmy pewnie, gdyż inaczej być nie mogło. Między tymi zespołami jest spora różnica w umiejętnościach – podkreślił były selekcjoner, Zbigniew Krzyżanowski. W pierwszym secie, po wyrównanym początku, Polska prowadziła 8:4. W następnych fragmentach gry przewaga była powiększana. Po drugiej przerwie technicznej na parkiet weszła Agnieszka Bednarek. Polski zespół grał z dużą swobodą, mając przewagę we wszystkich elementach. Podobny przebieg spotkanie miało również w drugim secie. Złotka miały wyraźną przewagę. W trzeciej partii seria błędów pozwoliła rywalkom doprowadzić do remisu 18:18. Końcówka jednak została pewnie wygrana. Przy piłce meczowej kontuzji stawu skokowego doznała nasza libero – Mariola Zenik. Zastąpiła ją Agata Sawicka. Ostatnią akcję spotkania skończyła najlepiej punktująca turnieju o PŚ – Katarzyna Skowrońska-Dolata.