Ostatnia szansa! #SzczepimyWLKP

Materiał informacyjny Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu
Udostępnij:
O ile na prawie 3,5 mln wielkopolan oficjalne dane podają, że 55% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych i daje nam to drugie miejsce w kraju, o tyle jako społeczeństwo stać nas na wiele więcej. Nie po raz pierwszy mieszkańcy regionu są godnym naśladowania wzorem dla reszty kraju.

Jednak nawet u nas wynik nie jest jednorodny i w skali całego województwa są miejsca, które mocno tą średnią zawyżają oraz takie, które skrywają jeszcze duży potencjał. Najtrudniejsza sytuacja występuje w powiecie złotowskim oraz w południowo-wschodniej części województwa.

Częstym argumentem wśród sceptyków szczepień pojawia się stwierdzenie, że szczepionka „nie jest skuteczna”. O ile prawdą jest, że szczepienie nie zabezpiecza w pełni przed możliwością zarażenia się korona wirusem o tyle faktem jest, że przyjęcie szczepionki
w 98-99% zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby, koniecznością hospitalizacji lub w skrajnym przypadku przed śmiercią.

Obserwując sytuacje w szpitalach łatwo stwierdzić, że czwarta fala pandemii to fala osób niezaszczepionych. Możemy być pewni, że wprowadzenie ewentualnych obostrzeń, np. dostępu do części usług dotknie w pierwszej kolejności regiony o najwyższych wskaźnikach zakażeń oraz osoby niezaszczepione. Za granicą coraz częściej słyszymy o swobodnym dostępie do gastronomii, rozrywki czy turystyki wyłącznie dla osób posiadających certyfikat covidowy.

W związku z lawinowo narastającym wzrostem potwierdzonych zachorowań wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podjął decyzję o wydłużeniu terminu funkcjonowania Szczepieniobusa do końca listopada. Do tej pory Szczepienobus pozwolił dotrzeć do osób zainteresowanych szczepieniami przeciwko Covid-19 w dziesiątkach miejscowości naszego województwa. Do dnia dzisiejszego wykonano ponad 12 tysięcy szczepień.

Z inicjatywy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz PKP S.A. 29 października uruchomiony został także punkt szczepień w holu głównym dworca PKP w Poznaniu. Wszyscy podróżni, oczekujący na odjazd swoich pociągów zyskali kolejną możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19. Punkt otwarty w jest w każdy poniedziałek i piątek, w godzinach od 13 do 17, a akcja potrwa do poniedziałku, 22 listopada.

Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość zaszczepienia się także w punkcie działającym w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego przy alejach Niepodległości 16/18. Punkt działa w każdy piątek, do godziny 16.

W każdym wyżej wymienionym przypadków nie wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Wszystkie samorządy oraz lokalne firmy zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania miejsc, do których uzasadnionym byłoby skierowanie Szczepieniobusa.

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami zapraszamy na stronę: poznan.uw.gov.pl/szczepimysie

Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego powrotu nas wszystkich do normalnego życia!

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Dodaj ogłoszenie