Open Florentyna wygrywa trzeci mecz

Marek Blandzi
W trakcie pierwszej kwarty sobotniego meczu, trener Andrzej Kowalczyk, nie miał powodów do radości. Nastrój szkoleniowca Open Florentyny zaczął się zmieniać na lepszy od drugiej części pierwszej połowy weekendowego spotkania! Open Florentyna
Trwa znakomita passa drugoligowych koszykarzy z Pleszewa. W sobotę gracze Open Florentyny zanotowali trzecią wygraną – w trzecim kolejnym meczu. Tym razem podopieczni Andrzeja Kowalczyka pokonali we własnej hali Żuraw Gniewino 84:53!

Pierwsza kwarta dość niespodziewanie należała jednak do przyjezdnych. Pod koszem gospodarzy brylował zwłaszcza Łukasz Zimniewicz. Po upływie pierwszych 10 minut górą byli więc koszykarze z Gniewina, który wygrywali 16:15. Na początku drugiej kwarty pleszewianie szybko „otrząsnęli się” z przewagi gości i w 13 minucie, za sprawą Wojciecha Żurawskiego, objęli prowadzenie 20:18. W kolejnych minutach przewaga punktowa rosła systematycznie i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Open Florentyny 41:25. W drugiej połowie gospodarze już ani na moment nie oddali inicjatywy przyjezdnym. W 25 minucie spotkania – po celnym rzucie Piotra Gacka – na tablicy wyników widniał rezultat 62:30 na korzyść Open Florentyny i właściwie już w tym momencie emocje się skończyły... Wyraźną przewagę punktową pleszewianie utrzymali bowiem do syreny kończącej sobotni mecz, a po jego zakończeniu z efektownego zwycięstwa koszykarze Open Florentyny cieszyli się razem ze swoimi kibicami.
Na tak dobry początek sezonu wpływ ma nie tylko ciężka praca zawodników i moja, ale również pozostałych ludzi związanych z klubem – powiedział trener pleszewian. Mamy jeszcze nad czym pracować, więc zapewniam, że nie „zachłyśniemy się” efektownym początkiem sezonu! – dodał Andrzej Kowalczyk.
Więcej o tym meczu oraz o tym co wydarzyło się w przerwie tego spotkania już we wtorkowym wydaniu Gazety Pleszewskiej!

Open Florentyna Pleszew – Żuraw Gniewino 84:53 (15:16, 26:9, 23:19, 20:9)
Open Florentyna Pleszew: Dębski 13, Gacek 12 (2x3), Żurawski 12, Kaczmarzyk 9 (1x3), Czech 8, Buczyniak 8 (1x3), Niesobski 8 (1x3), Stokłosa 8, Madziar 6 (2x3), Szymczak 0.
Żuraw Gniewino: Zimniewicz 14 (1x3), Nosek 7, Grujić 6, Kobus 6, Wilk 5, Strychalski 4, Matysiak 3, Igliński 2, Mudlaf 2, Pawłowski 2, Podbielski 2, Bichowski 0