Nocny Turniej na Orliku wygrała drużyna NOG- BUD Ślusarstwo

Piotr Ślęzak
W sobotę 27 lipca w Budzyniu odbył się Turniej Nocny na Orliku pod hasłem „ Gramy dla Patryka”.

Turniej został zorganizowany dla Patryka Jessa, który jest zawodnikiem Kłosa Budzyń. Patryk dwa lata temu zerwał więzadło podczas meczu i od tego czasu trwa kosztowne leczenie.

Organizatorami turnieju były: Face Club Budzyń- Trojan Felski, Gminny Ośrodek Kultury- Mariusz Ajchsztet i Kłos Budzyń-Tomasz Górzny i Jarosław Czerwiński . Na turniej przybyło 15 drużyn z kilku okolicznych powiatów: FC AkatSuki, Team Silvano, Instytut Dziwnych Kroków, Kombinatorzy, Tornado I, Tornado II, 13 Dzielnica, Oldboje 50 +, Oldboje 40 +, Pizza Hit, Face Club Budzyń, NOG- BUD Ślusarstwo, Wyszyny, FC Rudnicze, FC Kleszcze.

Turniej rozpoczął się o godzinie 16.00, drużyny podzielone były na cztery grupy, każda drużyna grała trzy mecze, następnie w 1/8 finału drużyny kolejno odpadały i w finale spotkały się drużyny NOG- BUD Ślusarstwo i Team Silvano. Po ciężkim meczu wygrała drużyna NOG-BUD Ślusarstwo.
O trzecie miejsce walczyły FC Kleszcze i Instytut Dziwnych Kroków i tutaj niespodziewanie wygrało FC Kleszcze.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Kowalski z z NOG-BUD Ślusarstwo, najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Piekarczyk z Team Silvano, a najstarszym zawodnikiem został 60- cio letni Zbigniew Skoczyński z Oldboje 50+.

Na turniej przybyło ponad 200 osób, a organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę, każdy mógł skosztować kiełbasek z grilla i żurku przygotowane przez Pizza Hit z Rogoźna, sprawdzić swoje zdolności piłkarskie, a przede wszystkim pomóc Patrykowi.

Turniej zakończył się o godzinie 1.00 w nocy, a następnie wszyscy przeszli do miejscowej dyskoteki Face Club, gdzie zostały wręczone puchary za poszczególne miejsca.
Mecze sędziowali: Henryk Sienkiewicz, Kamil Jaksz, Mariusz Ajchsztet i Artur Łoś.