Nerwowo na meczu w Szamocinie. Wyniki Polonii, Iskry, Kłosa i Korony

Piotr Ślęzak
Nerwowo było podczas meczu Sokoła Szamocin i Sokoła Damasławek

Iskra Wyszyny podejmowała Orkan Śmiłowo i tym meczem przerwała impas wygrywając 5:1. Iskra rozpoczęła świetnie bo już w 9' Wojciech Wylegała strzelił pierwszą bramkę dla Wyszyn i podobna sytuacja zdarzyła się w 20 minucie, gdzie drugą bramkę ponownie zdobył Wojciech Wylegała. Po przerwie bramki dla Iskry zdobyli: Rafał Rakowicz, Mateusz Lep i Hubert Wenikajtys. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Tomasz Jarzembowski trener Iskry: Zagraliśmy konsekwentnie i dokładnie to co zakładaliśmy przed meczem. Zespół mimo wcześniejszych niepowodzeń pokazał dzisiaj charakter. W poprzednich meczach brakowało też szczęścia. Dzisiaj było jednak po naszej stronie.

Kłos Budzyń niestety kolejny raz przegrał mecz, tym razem z Noteć Dziembowo 3:4. Dwie bramki dla Kłosa zdobył Mateusz Barełkowski.

Polonia Chodzież wygrała w Białośliwiu 1:3. Polonia w pierwszych minutach przegrywała 1:0, ale dla Polonii bramki ostatecznie zdobyli: Radosław Kępczyński, Radosław Purczyński i Mateusz Mach.

W Margoninie obejrzeliśmy tylko jedną połowę w B klasie, pomiędzy Leśnikiem II Margonin i Legion Krępsko. W pierwszej połowie bramki dla Leśnika strzelili: Dominik Jessa, Sebastian Górzyński, Łukasz Maślanka i Patryk Ludowicz dwie na 5:0. Goście nie wyszli na drugą połowę z powodu kontuzji zawodników, a liczba zawodników zdolnych do grania była zbyt mała i mecz zakończył się wynikiem 5:0 po pierwszej połowie.

Leśnik I Margonin wygrał w Skokach 2:3

Nerwowo było podczas meczu Sokoła Szamocin i Sokoła Damasławek. W 44' Sokół Szamocin przegrywał 0:2. Po przerwie zawodnicy z Szamocina dali z siebie wszystko i zdobyli dwie wyrównujące bramki w 51 Kamil Zalewski, który był kilkakrotnie brutalnie faulowany i w 90' Kuba Szołdra. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a kibiców było 83. Mecz obfitował w żółte kartki, 4 dla Damasławka i 7 dla Szamocina w tym jedna dla asystenta trenera.

W tej kolejce odbywał się protest sędziów „ Szacunek dla arbitrów”, ale niestety podczas tej akcji protestacyjnej sędziów było dużo kontrowersji w ocenie ich pracy.
Jedna dotyczy meczu w Szamocinie, chodzi o żółtą kartkę dla asystenta trenera Włodzimierza Winkel, który po meczu powiedział nam tak: Pod koniec meczu, sędzia główny na prośbę sędziego asystenta ukarał mnie żółtą kartką za słowa, których nie wypowiedziałem w tym momencie poczułem się bardzo skrzywdzony i będę domagał się wyjaśnienia tej sytuacji. Szacunek należy się wszystkim nie tylko sędziom.

Korona Stróżewo przegrała 2:1 w Wapnie z tamtejszą Unią. Kierownictwo Korony Stróżewo w ramach protestu tym razem przeciwko skandalicznym decyzjom sędziów podczas owego meczu, odmówiło udzielenia komentarza.

Młodziki Polonii Chodzież pod kierunkiem Magdaleny Mazurek przegrali na własnym boisku z liderem Sokołem Mieścisko 2:3. Dla Polonii bramki zdobyli Patryk Ratajewski i Szymon Kurek.

Młodziki Iskry Wyszyny pod kierunkiem Dawida Kisiel wypadali jeszcze gorzej przegrywając w Okonku 9:1. Dla Iskry honorową bramkę zdobył Kacper Wełnitz.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0