Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najzdolniejsi uczniowie w powiecie dostali po 2 tys. złotych! Stypendia Starosty rozdane!

SJ
W piątek wieczorem podczas uroczystej gali wręczono Stypendia Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego. W tym roku młodzież została hojnie nagrodzona. Rada Powiatu przeznaczyła na stypendia 100 tys. złotych, a więc każdy uczeń ze "złotej pięćdziesiątki" otrzymał 2 tys. złotych. Starosta wręczył stypendystom również niespodzianki

Stypendia wręczono młodym ostrowianom po raz ósmy. Tym razem sięgnęły one 2 tys. złotych! Starosta, poza gratulacjami, wręczył stypendystom również pierwszą płytę zespołu ich kolegów z "To All Units".

43 uczniów otrzymało stypendium po raz pierwszy, 6 uczniów otrzymało je po raz drugi, a 1 uczeń otrzymuje stypendium po raz trzeci

Spoza powiatu w tym roku stypendium otrzymało 14 uczniów. Miasto Ostrów – 17, Gmina Ostrów – 2, Gmina N. Skalmierzyce – 3, Gmina Odolanów – 1, Gmina Raszków – 2, Gmina Przygodzice – 5, Gmina Sieroszewice – 4, Gmina Sośnie -2.

STYPENDYŚCI

Uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury i Zespołu Szkół i Zespołu Szkół Muzycznych

Jakub Jeziorek - młody, zdolny wokalista zespołu To All Units (do wszystkich jednostek), zespołu który powstał i pobiera muzyczne nauki w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim pod okiem Mariusza Chocaja. Jako frontman zespołu potrafi zarówno skupić uwagę publiczności, jak i nawiązać z nią doskonały kontakt. Pisze teksty oraz komponuje część utworów, które są w repertuarze zespołu. Podczas tegorocznego XI festiwalu Piosenki Młodzieżowej „ Śpiewaj i Walcz” w Golinie , zespół zdobył wyróżnienie za interpretację utworu. On sam odbierał z rąk dyrektora MDK KULTURALKĘ za odkrycie roku. Jakub Jeziorek

Wiktoria Prajzner - utalentowana wokalistka, która od 12 lat kształci się wokalnie w Studiu Wokalnym Art - Musica w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem Ewy Borowicz - Kasznickiej. Posiadaczka głosu o nieprzeciętnej barwie. Świetnie odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, jednak najbliższy jej sercu jest rock i jazz. Obecnie pracuje nad własnym repertuarem wokalnym.
Uświetnia swoimi występami wiele imprez organizowanych na terenie miasta i powiatu. Od kilku lat bierze udział w konkursach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Zdobywała najwyższe laury na festiwalach w Gruzji i we Włoszech.

Weronika Hoffmann - jest bardzo utalentowaną młodą skrzypaczką. Gra na skrzypcach to jej pasja, a radość płynąca z muzykowania udziela się publiczności. Od wielu lat regularnie osiąga sukcesy na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Skrzypcowych. Do ostatnich najważniejszych jej osiągnięć należą:
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków i Altowiolistów [Zduńska Wola, 24.11.2018] oraz tytuł Laureata i Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków i Altowiolistów [Zduńska Wola, 28.10.2017]
Dwukrotnie wyróżniona złotym wiolinkiem Starosty Ostrowskiego.

I Liceum Ogólnokształcące
Julia Litwin - uczennica wszechstronnie uzdolniona ze średnią ocen 5,94. Jej główne zainteresowania to biologia i chemia, zainteresowania rozwija pracując jako wolontariuszka w szpitalu. Bierze aktywny udział w warsztatach przyrodniczych, które prowadziła dla gimnazjalistów powiatu ostrowskiego. Jej pasją jest również historia i fitness.

Julia Łopata – jest uczennicą o zainteresowaniach matematyczno-fizycznych. Wiedzę z matematyki poszerza na zajęciach Koła Matematycznego i Warsztatach matematycznych. Zaprezentowała szkołę na II Powiatowym Konkursie Matematycznym oraz Konkursie Matematycznym ,,KOMA” na Uniwersytecie Wrocławskim. Laureatka wyróżnienia w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym ,,Lwiątko” . średnia 5,94

Maja Kupczyk – wszechstronnie uzdolniona uczennica, której największą pasją jest muzyka. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowej, Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Mikrofon dla najmłodszych”, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego ,,The Golden Voice” w Krakowie. Posiada tytuł Młody Talent 2019 Ostrowa Wielkopolskiego. (średnia ocen 5,81)

Patryk Tomalak - uczeń o wybitnych uzdolnieniach i zainteresowaniach matematyczno-technicznych. Uzyskał kwalifikację do II etapu LXX Olimpiady
Matematycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Finalista konkursu matematycznego ,,KOMA” Uniwersytetu Wrocławskiego zajął także III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Otrzymał również wyróżnienie w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym ,,Lwiątko” (średnia 5,75).

Joanna Skoczylas - Uczennica wybitnie uzdolniona muzycznie, recytatorsko i aktorsko. Posiada wiele sukcesów rangi ogólnopolskiej. Zwyciężała m.in. w radiowym programie ,,Łowca talentów”, za co w nagrodę brała udział w trasie koncertowej projektu MY MUSIC. Laureatka eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i wielu innych. Bardzo aktywna społecznie, przewodnicząca komisji kultury, turystyki i edukacji III Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. średnia ocen 5,56.

II Liceum Ogólnokształcące
Milena Bąkowska - osoba o rozległych zainteresowaniach i wielu talentach. Ma osiągnięcia w konkursach plastycznych, językowych, polonistycznych, przyrodniczych, ekologicznych i prozdrowotnych. Nie jest jej obca także wiedza dotycząca kwestii społecznych, a nawet geopolitycznych, o czym świadczą sukcesy w konkursach poświęconych m.in. Unii Europejskiej. Ta ogromna paleta zainteresowań idzie tu w parze z niezwykłą skrupulatnością i dociekliwością badawczą. (średnią ocen 5,44).

Sandra Chmielina – jej aktywność wykracza poza szkolne ramy. Zdobyła Brązowego Wilka (najlepszy projekt społeczny w szkole) w olimpiadzie Zwolnieni z teorii edycja 2018/2019, uzyskała certyfikaty Social Wolves Real Life Certyficate – Project Menagement Principles oraz Projekt Menagement Fundamentals. Pomaga jej w tym pasja lingwistyczna objawiająca się w zamiłowaniu do nauki języków obcych. (średnia ocen 5,25).

Kinga Długa - Niekwestionowana mistrzyni polszczyzny, która śmiało porusza się po ortograficznych labiryntach. Z równym wdziękiem przemierza tereny języków obcych, dzięki którym poznaje nowe kraje, kultury i ludzi. Najcenniejszym jest dla niej kontakt z drugą osobą, wola niesienia jej pomocy i czerpania radości ze wspólnych kontaktów. Zdobytą wiedzę traktuje jako narzędzie do stawania się lepszym człowiekiem. (średnia ocen 5,56).

Kornelia Mroczek - wzorowa uczennica, która aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych, angażuje się w życie szkoły i klasy. Realizowała projekt „3 dziewczyny, 2 światy , 1 cel’ w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, którego celem było wsparcie schroniska dla psów oraz domu dziecka w Gostyniu. Samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Służy pomocą kolegom. (średnia ocen 5,44).

Zespół Szkół Budowlano –Energetycznych
Wiktoria Sikora nie tylko uzyskuje celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, ale udowadnia, że naukę można pogodzić z wieloma pasjami. Od lat bowiem tańczy w Zespole Tańca Ludowego Kosynierzy z Jankowa Przygodzkiego, promując swoją małą ojczyznę. Uprawia liczne dyscypliny sportowe, reprezentuje szkołę w zawodach siatkarskich. Bierze udział w wielu konkursach i angażuje się w prace Samorządu Szkolnego (średnią ocen 5,41).

Aleksandra Pinkowska - potrafi łączyć liczne zainteresowania z nauką. Jej osiągnięcia związane są z konkursami recytatorskimi, była laureatką w dwóch konkursach. Ponadto, wykazuje imponujący talent plastyczny. Architektura krajobrazu to jej kolejna pasja. Dowodzi tego udział w cyklu programowym "Punkt w zielone" i współorganizacja warsztatów florystycznych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Aleksandra Nawrot - posiadaczka drugiej najwyższej średniej, która realizuje zadania przekraczające program nauczania,. Zaangażowana w przygotowanie zajęć florystycznych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Brała aktywny udział w programie realizowanym telewizyjnym „Punkt w zielone”. Jest laureatką konkursu plastycznego "Stop smog. Go green”. Cechuje ją także odpowiedzialność i rzetelność w wykonywaniu wszystkich powierzonych zadań.

Zuzanna Płotek - jej pasją jest kolejnictwo i z wielkim zaangażowaniem zdobywa wiedzę z tej dziedziny. Ze wszystkich przedmiotów zawodowych uzyskała średnią 6,0. W mijającym roku szkolnym zajęła II miejsce w grupowym teście wiedzy w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym w Dąbrowie Górniczej. Wyróżnia ją niezwykła pilność i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy, ale bez tego takiej średniej nie mogłoby być.

Szymon Pisula - bardzo ambitny młody człowiek, który łączy obowiązki domowe, szkolne, (średnia 4,47) z pasją do historii. Z zamiłowania do historii zrodził się u Szymona pomysł spisania wojennych losów pradziadka, który walczył nad Bzurą. Od dwóch lat bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…..”, której jest finalistą i był w Warszawie jedynym uczniem wywodzącym się z technikum, wśród 49 licealistów z całej Polski.

III Liceum Ogólnokształcące
Angelika Mielcarek – laureatka III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie organizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu. Potwierdzeniem wyjątkowo szerokiej wiedzy Angeliki było zajęcie w duecie z kolegą z klasy I miejsca w konkursie „15 lat Polski w UE” organizowanego na szczeblu powiatowym. Autorką scenariuszy szkolnych imprez, w tym przedstawienia „Innego końca świata nie będzie”, w którym również występowała aktorsko. Średnia ocen 5,67.

Łukasz Sobczak - uczeń wybitnie uzdolniony matematycznie. Od klasy 3 szkoły podstawowej nieprzerwanie uczestniczył w konkursach i olimpiadach matematycznych gdzie zdobywał najwyższe nagrody. W roku szkolnym 2018/2019 zajął I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym w kategorii liceum. Jako wolontariusz uczestniczył w międzynarodowym projekcie edukacyjnym na Litwie. Odnosi również sukcesy w sporcie grając w lokalnej drużynie piłkarskiej. Średnia ocen 5,50.

Karolina Duczmal - sumienna, odpowiedzialna, pracowita stawiająca sobie ambitne cele i potrafiąca je realizować. Aktywnie pomaga w organizacji szkolnych przedsięwzięć np. wydarzenia naukowego „II Ostrowski Wieczór z Biologią i Chemią”. Brała udział w sztuce teatralnej prezentowanej podczas koncertu charytatywnego Murem za Patrykiem, w sztuce teatralnej podczas Nocy w Teatrze w OCK-u, w Przeglądzie Zespołów Teatralnych w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz w projekcie edukacyjnym Otwarte umysły. (średnia 5,75).

Karol Zaleśny - To młody człowiek o niebywałej aktywności życiowej, przesiąknięty optymizmem i poczuciem humoru. Mimo udziału w wielu różnorodnych szkolnych i pozaszkolnych przedsięwzięciach, znajduje czas na naukę, co potwierdza średnia ocen 5,42. Jako wolontariusz brał udział w takich wydarzeniach jak Targi pracy EXPO we Wrocławiu, Warsaw Comic Con, wczaso-rekolekcje „Kawałek nieba” z osobami niepełnosprawnymi w Mikorzynie.

Klaudia Szpera - jej sportową pasją jest Teakwon–do. Osiąga w tej dyscyplinie wyniki na miarę kraju i Europy. W Dubrowniku podczas Mistrzostw Europy zajęła: II miejsce. W zawodach Pucharu Polski wielokrotnie zajmowała najwyższe lokaty. Potwierdzeniem talentu jest dołączenie do kadry narodowej Polski w Teakwon-do. Ona również swoje sportowe pasje umiejętnie godzi z obowiązkami szkolnymi, a ub. rok zamknęła średnią 5,20.

Zespół Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU
Szymon Grodzki – przyszły mechanik pojazdów samochodowych z jedną z najwyższych średnich w szkole (5,08). Uzyskuje oceny celujące z matematyki, języka angielskiego, wychowania fizycznego i przepisów ruchu drogowego.
Przejawia uzdolnienia w dziedzinie matematyki. Brał udział w IV Szkolnym Konkursie Matematycznym, w którym zajął III miejsce. Reprezentował szkołę w II Powiatowym Konkursie Matematycznym w kategorii technikum, gdzie zajął III miejsce oraz stażu zawodowym w Anglii.

Hubert Kopras - Laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów za ubiegły rok z najwyższą średnią ocen w szkole 5,62.. Przejawia wyjątkowe uzdolnienia w dziedzinie przedmiotów zawodowych, z których uzyskał oceny celujące. Brał udział w stażu zawodowym w Niemczech w ramach projektu pt.: „Europejskie praktyki zawodowe uczniów. Zdobył także nowe kwalifikacje w dziedzinie spawania potwierdzone przez Centrum Rozwoju Kompetencji.

Albert Stańczyk – Posiadacz jednej z najwyższych średnich ocen w szkole 5,29 o bardzo szerokich zainteresowanich. Laureat II miejsca Konkursie Matematycznym oraz w II konkursie wiedzy dla uczniów technikum „Matematyka dla Zawodowca”. Uczestniczył w szkolnym konkursie języka angielskiego. Rozwijał zainteresowania w dziedzinie motoryzacji reprezentując szkołę wraz z innymi uczniami w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej.

Tymoteusz Połomski - średnia 5,15. Wykazuje uzdolnienia w nauce przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych, z których uzyskał oceny celujące i bardzo dobre. Nowe doświadczenia zdobywał uczestnicząc w konkursie „Potęga żywiołów Ziemi” zorganizowanym przez oddział Dolnośląskiego Instytutu Geologicznego. Reprezentował szkołę w finale Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Unia Europejska – czas młodych”.

IV Liceum Ogólnokształcące
Monika Słupianek zdolna i ambitna uczennicą. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Cechuje ją wysoka kultura osobista. Bierze aktywny udział w życiu klasy i szkoły. Prężnie działa w Samorządzie Uczniowskim oraz w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Oprócz nauki znajduje czas ma sport, jest kapitanem reprezentacji szkoły w piłce siatkowej.

Wiktoria Szyszka jest najlepszą uczennicą w szkole (średnia 5,80) wszechstronnie uzdolniona i niezwykle pracowita, ambitnie poszerza swoją wiedzę i rozwija zainteresowania. Jej pasją są języki obce, reprezentuje szkołę w licznych konkursach językowych. Aktywnie rozwija swoje umiejętności językowe uczestnicząc w zajęciach i warsztatach na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zuzanna Kasperek jest uczennicą klasy III. W minionym roku szkolnym osiągnęła średnią ocen 5,78. Godnie reprezentuje szkołę, zdobywając nagrody w konkursach przedmiotowych i angażuje się w różnorodne uroczystości i imprezy kulturalne. Zuzanna wyróżnia się nieprzeciętną obowiązkowością.

Marta Stawowy - to uczennica wszechstronnie uzdolniona uczennica, o czym świadczy wysoka średnia ocen uzyskana na zakończenie klasy drugiej. Jest utalentowaną lingwistką. Posługuje się biegle językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim. Jest konsekwentna w realizacji zamierzonych celów, co czyni z wielką determinacją i poświęceniem a jej wielka pasją jest muzyka klasyczna.

Ewa Kosmala - To osoba twórcza i refleksyjna, utalentowana plastycznie, posiadająca swój własny styl, zafascynowana sztuką starożytną, barokową i romantyczną, z których czerpie inspiracje do swoich dzieł. Jej prace są wyrazem indywidualizmu oraz oryginalnych przemyśleń o świecie i człowieku. W minionym roku w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Kobieta Wolności” zdobyła I miejsce oraz II miejsce w Konkursie Plastycznym „Fryderyk Chopin”.

Zespół Szkół Ekonomicznych
Katarzyna Parzysz – przyszła ekonomistka, której pasją są przedmioty prawno-ekonomiczne oraz dziedziny związane ze sferą ochrony środowiska. Swoje zainteresowania rozwijała uczestnicząc w wielu konkursach i olimpiadach z zakresu prawa i ekologii, w których uzyskiwała wysokie lokaty na szczeblu rejonowym. Jest wzorową uczennica, zaangażowaną w życie szkoły, a w ub. roku uzyskała średni 5,56.

Izabela Kurek - uczennica klasy o profilu prawno-policyjnym. Jej wiedza wykracza poza zakres materiału programowego, co wynika z jej samodzielnych poszukiwań i przemyśleń. Wykazuje również szczególne uzdolnienia humanistyczne, recytatorskie i ekonomiczne poprzez udział w licznych imprezach. Ukończyła klasę pierwszą, uzyskując średnią 5,68.

Wioletta Kurek - Dwukrotnie uzyskała stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Ostrowskiego. To niewątpliwie uczennica skromna, o wyjątkowej kulturze bycia w różnych sytuacjach życiowych, taktowna, lojalna i szczera. Chętnie podejmuje się trudnych wyzwań, posiada ponadprogramową wiedzę z przedmiotów ekonomicznych i matematyki. Średnią 5, 44,

Anastazja Kasprzak - Dzięki pracowitości oraz dużej zdolności rozwiązywania problemów osiąga wysokie rezultaty w nauce. W roku szkolnym 2018/2019 uzyskała średnią ocen na poziomie 5,42. Bierze udział w konkursach i olimpiadach z wiedzy ogólnej jak również w zawodach sportowych. Cechuje ją bardzo wysoka kultura osobista oraz angażuje się w działania charytatywne podejmowane na terenie szkoły.

Kacper Goliński to pasjonat królewskiej gry w szachy, w której odnosi szereg sukcesów. Największe to: I miejsce w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski 2017 rok, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Gniezna, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym CALISIA 2018 rok, 2019 rok, III miejsce w Wielkopolskiej Lidze Juniorów 2019 rok, Finał Mistrzostw Europy – Katowice 2017 rok, czy III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski 2014 rok.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU
Marika Kopras połączenie ambicji i pracowitości dało jej drugą najwyższą średnią ocen w szkole. Przyszła policjantka wzorowo wypełnia obowiązek mundurowy, znakomicie potrafi pośredniczyć w rozwiązywaniu problemów w klasie. Działa w szkolnym PCK (zaangażowała się m.in. w organizację Spartakiady) oraz w szkolnej grupie artystycznej CiSza (bez tremy poprowadzi każdą szkolną uroczystość, co udowodniła na zakończenie poprzedniego roku szkolnego).

Wiktoria Trzeciak jest najlepszym dowodem na to, że w wojsku jest miejsce dla kobiet. Przyszła Pani oficer ciężko pracuje zarówno nad kondycją fizyczną (czego owocem jest zaangażowanie w zawodach sportowych, szczególnie w lekkiej atletyce) jak i umysłową (czego owocem jest trzecia średnia ocen w szkole). Do tego wszystkiego znajduje jeszcze czas na działanie w szkolnym wolontariacie, aktywnie uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych.

Dawid Rybka jest wzorowym uczniem o wysokiej średniej. W związku z rolniczym profilem klasy i zainteresowaniem z uprawą roli bierze udział w różnych przedsięwzięciach: Konkurs Młodego Mechanizatora w Opatówku, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczej, Konkurs BHP w Rolnictwie, pomoc przy rekonstrukcji maszyn rolniczych w ramach współpracy z Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Dawid pracuje w gospodarstwie rolnym rodziców. Jest przykładem pracowitości i przedsiębiorczości.

Jakub Sztukowski uczeń Technikum Rolniczego osiągający bardzo dobre wyniki w nauce. Na co dzień Jakub pomaga swoim rodzicom prowadzeniu rodzinnego gospodarstwa rolnego. Pasjonuje się produkcją roślinną i zwierzęcą. Aktywnie pracuje z nowoczesnymi technologiami charakterystycznymi dla gospodarstw rolnych. W ramach doskonalenia umiejętności bierze aktywny udział w 4-tygodniowych stażach zawodowych w firmie ZETOR w Kaliszu w ramach projektu „Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie ostrowskim”.

Mikołaj Wieczorek uczeń Liceum Ogólnokształcącego wyróżniający się wysokimi wynikami w sporcie: 3 miejsce w sztafecie 4x400m na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu; 4 miejsce w biegu na 1500 m w Halowych Mistrzostwach Województwa łódzkiego LZS w LA w Spale; 4 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w LA we Wrześni w biegu na dystansie 800 m;
- 4 miejsca w Lidze Lekkoatletycznej w Wielkopolsce oraz Mistrzostwach Wielkopolski LZS w biegu na 800m;
To tylko kilka przykładów sukcesów.

Zespół Szkół Technicznych
Wiktoria Müller – przyszła specjalistka w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. (średnią 5,54). Wraz z kołem informatycznym szkoły zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Turystycznym. Brała również udział w międzynarodowym konkursie „Social Innovation Relay” na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną. Jej praca graficzna uzyskała I miejsce w konkursie graficznym „Prawda – Wolność – Niepodległość”.

Adriana Ratajek - przyszły technik cyfrowych procesów graficznych i już współpracuje z Pracownią Reklamową w Pleszewie, dla której projektuje banery, ulotki, zaproszenia, loga i inne. Uczennica o szerokich zainteresowaniach. Reprezentowała szkołę w konkursie na piosenkę poetycką „Pod ojczystym niebem” oraz w Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej w Sycowie. (średnia ocen 5,54) . Brała udział w programie „Staże zagraniczne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”, odbywając staż zawodowy w Anglii.

Miłosz Matuszak. Średnia 5,71. Brał udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej oraz konkursie „Euroelektra”. W kwietniu 2019 r. odbył dwutygodniowy staż w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Podczas pobytu wykazał się znajomością języka angielskiego na poziomie pozwalającym komunikować się z pracodawcą i w innych sytuacjach. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, umiejącą odnaleźć się w każdej sytuacji.

Bartłomiej Baut jest uczniem klasy o profilu technik informatyk. Uzyskuje głównie celujące i bardzo dobre wyniki w nauce osiąga zarówno z przedmiotów ogólnokształcących jak i bardzo trudnych przedmiotów zawodowych, związanych zarówno z programowaniem, eksploatacją jak i tworzeniem sieci komputerowych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z rówieśnikami.

Karol Adamczewski przyszły informatyk, bardzo dobry uczeń i świetny sportowiec. (średnia ocen 4,39). Jest zawodnikiem Taekwon-do, w którym zdobył wicemistrzostwo Polski. Ponadto brązowy i srebrny medal w Pucharze Europy. Członek kadry narodowej w tej dyscyplinie. Na Mistrzostwach Świata Taekwon-do w Brazylii w sierpniu tego roku wywalczył brązowy medal w układach drużynowych.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto