Mistrz za silny

Wiesław Łuczak

Koszykarki poznańskiego INEA/AZS doznały kolejnej porażki. W meczu na własnym boisku nie sprostały zespołowi mistrza Polski – Wiśle/Can-Pack Kraków przegrywając 56:76 (9:27, 17:15, 10:15, 20:19). Wystąpiła w tym pojedynku Amerykanka Shenika Worthy, ale niczym nie zaimponowała.

Do ostatnich godzin przed meczem nie było jeszcze wiadomo, czy w poznańskim zespole zadebiutuje koszykarka z USA Shenika Worthy. FIBA wyraziła jednak zgodę, PLLK również i Worthy mogła pojawić się na parkiecie. Ale większość kibiców jej występem była rozczarowana. Z pewnością nie jest to zawodniczka, która znacznie wzmocni zespół INEA/AZS. Już to, że nie pojawiła się w wyjściowej piątce dawało wiele do myślenia. Trener Roman Haber wprowadził ją do gry w szóstej minucie, zmieniając Monikę Siborę. Przed przerwą z czterech rzutów trafiła tylko raz, i to w dość łatwej sytuacji po kontrataku, nie wykorzystała żadnego z dwóch osobistych. Lepszy moment gry miała po przerwie, gdy trafiła dwa razy z rzędu, w tym raz za trzy punkty. W sumie zakończyła występ z dorobkiem siedmiu punktów.