Mecze Polonii, Kłosa, Sokoła, Iskry i Leśnika

Piotr Ślęzak
W sobotę 21 września nasze drużyny piłkarskie rozegrały kolejne mecze.

Leśnik Margonin podejmował GLKS Wysoka i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0 bramkę dla Leśnika zdobył Dariusz Walczak. Mecz obejrzało 87 kibiców.

Cezary Krukowski trener Leśnika: Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Potwierdziło się to na boisku. Początek meczu to wiele niedokładności z naszej strony i takiej szarpanej gry. Na szczęście opanowaliśmy sytuację na boisku i w drugiej połowie strzeliliśmy gola na wagę 3 punktów. Wygraliśmy piąty mecz z rzędu, więc atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. jednak muszę zaznaczyć, że to już było i kolejny mecze przed nami już w środę w pucharze polski z Polonią Jastrowie, a następnie kolejny ciężki mecz ligowy z Notecią Czarnków. Przy okazji chciałbym podziękować chłopakom za prezent urodzinowy, który po takim zwycięstwie naprawdę smakował.

Bardzo ciekawy mecz mogliśmy obejrzeć w Chodzieży, gdzie Polonia podejmował Kłos Budzyń. Na początku meczu Poloniści stworzyli dużo sytuacji do strzelenia bramek, w 16 minucie Wiktor Moskalik okiwał bramkarza i zbyt lekko kopnął piłkę do pustej bramki, którą zawodnik Kłosa zdołał wybić tuż przed liną. Po obu stronach było dużo akcji jednak nie wykorzystanych, mecz był bardzo ostry i brutalny, sędzia pokazał 6 żółtych kartek dla Kłosa i 2 dla Polonii. Pierwsza połowa bezbramkowo. Dopiero w 73 minucie Mateusz Mach z Polonii strzela pierwszą bramkę z karnego za rękę w polu karnym. Poloniści jeszcze w 88 minucie przeprowadzili ładną akcję, którą rozpoczął Radek Kępczyński podając do Kacpra Kamińskiego, a ten strzelił z bliską na 2:0 i tak zakończył się ten mecz. Największe gratulację należą się bramkarzowi Kłosa Budzyń Maciejowi „Leśnemu” Leśniewiczowi, który obronił kilkanaście mocnych strzałów i za to nagradzany był przez kibiców, których przyszło 267. Polonia pozostaje liderem okręgówki.

Grzegorz Należyty trener Kłosa: Gra Polonii była lepsza, my tylko się broniliśmy i graliśmy z kontry do 70 minuty to wychodziło. To pierwszy mecz, gdzie graliśmy w defensywie, ale wolimy grać w ofensywie. Gratulacje dla Polonii, bo gra tam wielu moich wychowanków.

Sergiusz Grabowski trener Polonii: Przeciwnik postawił na swój sposób gry, gdzie dawało to efekty. Przy tak wielu straconych sytuacjach wynik jest sprawiedliwy, jednak szkoda tych straconych. W środę gramy puchar o 16.30 w Chodzieży z Koroną Stróżewo.

Drugi mecz derbowy odbył się w Szamocinie, gdzie Sokół zdemolował Iskrę Wyszyny 6:0. Strzelcy bramek z Sokoła to: 31 minuta Jakub Zbieralski, 33' Jakub Szołdra, 42' Kamil Zalewski, 60' Artur Wołowicz, 63' i 73' Mateusz Kadzban, 87' samobójcza.

Tomasz Jarzembowski trener Iskry: Do 30 minuty byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Nasi napastnicy do tego momentu przegrali dwa razy pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. Gospodarze wykorzystali swoje sytuacje i do przerwy prowadzili 2-0. W drugiej połowie zagraliśmy bardzo ofensywnie. Sokół był jednak zespołem lepszym i wygrał z nami wysoko. Nie załamujemy się, tylko skupiamy już na najbliższym spotkaniu.

Włodzimierz Małachowski trener Sokoła: Cieszy skuteczność- wreszcie. Nie był to łatwy mecz. Po wygranej jedziemy z innym nastawieniem na mecz do Wapna.

Korona Stróżewo wygrała z Notecią Dziembowo 5:2. Dla Korony bramki zdobyli: 27' Michał Andrzejczak, 55' i 90' Mikołaj Siatkowski, 62' i 66' Marcin Hadała.

Michał Andrzejczak prezes Korony: Pierwsze 20 minut to zdecydowana nasza przewaga z dużą ilością sytuacji. Później bardziej wyrównany mecz. Kolejny mecz ze słaba skutecznością i błędami własnymi przy straconych bramkach. Lecz cieszą kolejne 3 punkty i już myślimy o kolejnym przeciwniku.

Klasa B . Piast Skic- Leśnik II Margonin 1:2. Bramki dla Leśnika strzelili Maciej Ciamciak i Mateusz Gruszczyński.