Mecz sparingowy Iskra Wyszyny kontra KP Pila 4:2

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
W sobotę 13 lipca na boisku sportowym w Wyszynach rozegrano mecz towarzyski pomiędzy Iskrą Wyszyny i KP Piła

W sobotę 13 lipca na boisku sportowym w Wyszynach rozegrano mecz towarzyski pomiędzy Iskrą Wyszyny i KP Piła. Po krótkiej rozgrzewce o godzinie 16.00 drużyny rozpoczęły mecz. Od pierwszych minut było widać przewagę drużyny z Piły. Już w 8 minucie Hubert Jabłoński z KP Piła strzelił pierwszą bramkę na 0:1. Pilanie nie zwalniali i w 30 minucie oddali mocny strzał na bramkę i bramkarz Iskry obronił, jednak piłka wypadła z rąk, a tę sytuację wykorzystał Kacper Dybziński dobijając na 0:2. Zawodnicy Iskry przeprowadzili szybki kontratak i w 31 minucie Kamil Wenikajtys strzela pierwsza bramkę dla Wyszyn na 1:2. Jeszcze przed końcem połowy na 2:2 strzela Hubert Wenikajtys. Po przerwie dla Iskry strzelili jeszcze w 65 minucie Hubert Wenikajtys na 3:2 i w 88 minucie Michał Garczyński na 4:2. To był pierwszy mecz Iskry w którym zagrał i poprowadził drużynę nowy trener Tomasz Jarzembowski. Mecz obejrzało 39 kibiców.

Tomasz Jarzembowski trener Iskry Wyszyny: Ten mecz traktujemy jako jednostkę szkoleniową. Cieszy mnie ta dzisiejsza gra i zaangażowanie zawodników, ale skupiamy się na meczach ligowych.

Tomasz Jarzembowski na co dzień jest nauczyciel wychowania fizycznego w szkole. Od lat związany ze sportem, w latach 1999-2003 był zawodnikiem szkółki piłkarskiej „Amica” Wronki, z którą w 2002 roku zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych pod wodzą Macieja Skorży. Następne siedem lat reprezentował barwy Klubu Sportowego Nielba Wągrowiec z którą wywalczył awans do IV i III a następnie zreformowanej II ligi. Ukończył kurs trenerski UEFA A w 2018 roku.
Występował w klubach: Wełna Skoki (awans do IV ligi) Amica Wronki, Nielba Wągrowiec, Orzeł Kcynia, był grającym trenerem w Sokole Mieścisko -to była pierwsza praca w grupie seniorów jako trener. Od lipca 2019 jest trenerem Iskry Wyszyny. Mieszka w Skokach, ma 35 lat, żonaty, dwójka dzieci.

Tokio Raport - rozmowa z Karoliną Pęk

Wideo

Materiał oryginalny: Mecz sparingowy Iskra Wyszyny kontra KP Pila 4:2 - Wielkopolskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie