ME - Biało-czerwoni znów na kolanach

Radosław Patroniak
Polscy siatkarze nie zdobędą medalu na mistrzostwach Europy w Rosji. Wczoraj doznali kolejnej kompromitującej porażki w starciu ze znacznie niżej notowaną Finlandią (zajmuje 29.

Polscy siatkarze nie zdobędą medalu na mistrzostwach Europy w Rosji. Wczoraj doznali kolejnej kompromitującej porażki w starciu ze znacznie niżej notowaną Finlandią (zajmuje 29. miejsce w rankingu FIVB, którego my jesteśmy wiceliderami). Biało-czerwonym pozostaje walczyć o honor i... o piąte miejsce. Dziś o godz. 15.30 gramy z Bułgarią (relacja w TVP 2).

W pierwszym secie prowadziliśmy 2:0, ale rywale szybko wyrównali i jasno dali do zrozumienia, że łatwo nie będzie. Kilka razy po ich serwisach polscy przyjmujący mieli problemy z odbiorem. W dodatku atak był po raz kolejny słabą stroną wicemistrzów świata.
Druga partia rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza, od prowadzenia Polski 2:0. Następnie po serii błędów wicemistrzów świata rywale objęli prowadzenie 8:6. Blok fiński był chwilami dla nich murem nie do pokonania. Polacy nie poddawali się, doprowadzili do wyrównania i na drugą przerwę techniczną schodzili, prowadząc 16:15. Po wznowieniu gry Polska zdobyła cztery punkty m.in. po dwóch efektownych blokach i wydawało się, że przewagę utrzyma do końca. Szybko jednak roztrwoniła cały zapas. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali Finowie.
Przegrany set najwyraźniej odebrał chęć do gry wicemistrzom świata. Szybko stracili sześć punktów zdobywając zaledwie jeden. Polscy siatkarze sprawiali wrażenie boksera, który zapędzony do narożnika marzy tylko o jednym – żeby dotrwać na stojących nogach do gongu.