MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Marszałek Woźniak podpisał umowy na wielomilionowe dofinansowanie unijne inwestycji w Kościanie i Czempiniu

Wojciech Dolata
Wojciech Dolata

21 marca Marszałek Marek Woźniak podpisał z włodarzami gmin Kościan i Czempiń umowy na dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) inwestycji związanych z rewitalizacją obszarów miejskich i wiejskich zdegradowanych fizycznie, społecznie i gospodarczo.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał blisko 14 mln zł Gminie Czempiń na utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej na terenie poprzemysłowym przy ul. Nowej w Czempiniu. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Centrum Kultury Czempiń, Biblioteką Publiczną im. Czesława Przygodzkiego w Czempiniu oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Czempiniu Spółką z o.o.

Czempiń znalazł się w elitarnym gronie, bo ten konkurs był bodaj najtrudniejszym z konkursów, które w obecnej perspektywie zostały przeprowadzone przez Urząd Marszałkowski. Aspirowało ponad 100 samorządów o to, by sięgnąć po te pieniądze - powiedział Marszałek Marek Woźniak. - Rewitalizacja, to nie jest proste zadbanie o infrastrukturę, bo oprócz tego jest to wyposażenie tej idei w szereg różnych działań o charakterze społecznym. Celem jest bowiem infrastruktura społeczna, czyli stworzenie warunków, by mieszkańcy mogli realizować swoje cele, jak też pokonywać różne bariery, które w miastach występują - wyjaśnił Marszałek.

Z kolei Gmina Kościan otrzyma ponad 5 mln zł na rewitalizację Rynku, ulicy Wrocławskiej i Ratusza w Kościanie. Partnerem projektu jest Muzeum Regionalne im. dr. Henryka Florkowskiego w Kościanie.

Celem inwestycji jest stworzenie dla mieszkańców przyjaznych miejsc spędzania wolnego czasu, służących organizacji wydarzeń kulturalnych, społecznych i edukacyjnych. Oba projekty wpisują się obszar poddziałania 9.2.1 WRPO 2014+ „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”. W jego ramach zrealizowane zostaną inwestycje wynikające z kompleksowych Programów Rewitalizacji (wpisanych do Wykazu programów rewitalizacji gmin Województwa Wielkopolskiego), dotyczące zdegradowanych fizycznie, społecznie i gospodarczo obszarów miast, dzielnic miast oraz terenów wiejskich, terenów powojskowych i poprzemysłowych, wymagających odnowy, czy restrukturyzacji. Nadrzędnym celem działań w tym obszarze wsparcia unijnego jest promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto