Małe problemy z młodzieżą

Radosław Patroniak
Siatkarki Winiar Bakalland Kalisz od zwycięstwa rozpoczęły udział w turnieju Top Volley International, który rozgrywany jest od wczoraj w Bazylei. Mistrzynie Polski pokonały w grupie B Postar 064 Belgrad 3:1.

Trener Igor Prielożny wystawił w inauguracyjnym starciu nieco eksperymentalny skład. Przed poważniejszymi bojami dał odpocząć Helenie Horce. W jej miejsce prawie całe spotkanie rozegrała Brazylijka Fernanda Oliveira. Przez dwa sety szkoleniowiec kaliszanek nie musiał się denerwować, bo jego zespół całkowicie kontrolował przebieg wydarzeń. Za rozegranie odpowiadała zwykle rezerwowa Olga Owczynnikowa, ale po atakach jej koleżanek nie było widać, że jej wystawom czegoś brakuje.

Problemy pojawiły się na początku trzeciej partii, kiedy w szeregi naszych siatkarek wkradło się rozluźnienie. Przy stanie 8:13 zablokowany został atak Oliveiry i serbska młodzież zaczęła być groźna. Przy zagrywce Anny Woźniakowskiej nasze dziewczyny zaczęły jednak gonić rywalki i doprowadziły do stanu 16:15. Niestety w tym momencie sprawdziło się powiedzenie, że kobieta zmienną jest. Drużyna Darko Sakoca zdobyła bowiem aż osiem punktów z rzędu przy serwisie Diany Nenovej. Kropkę nad i postawiła Sanja Bursac i w ten sposób kaliszanki straciły seta w meczu z ekipą, która przegrała wszystkie dotychczasowe pojedynki w Lidze Mistrzyń, w dodatku za każdym razem do zera.